Щодо застосування КЕКВ при збільшенні потужності електроустановки
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.01.2021 р. N 16-04-04/2085
Щодо застосування КЕКВ при збільшенні потужності електроустановки
Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула <...> звернення <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету та в межах компетенції повідомляє.
Згідно із статтею 10 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).
За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні (частина 5 Кодексу).
Відповідно до пункту 1.1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 р. N 754) <...> (далі - Інструкція), економічна класифікація видатків бюджету призначена для розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.
Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету.
Пунктом 1.6 Інструкції визначено, що капітальні видатки - це видатки, які спрямовуються на придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у тому числі землі, нематеріальних активів тощо), на капітальні інвестиції, капітальний ремонт; на створення державних запасів і резервів; на придбання капітальних активів; невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу. Критерії (вартісний та часові показники) капітальних видатків регулюються чинним законодавством.
Поточні видатки - це видатки, які спрямовуються на виконання бюджетних програм та забезпечують поточне функціонування бюджетних установ, проведення досліджень, розробок, заходів та надання поточних трансфертів населенню і підприємствам (установам, організаціям).
За категорією 2200 "Використання товарів і послуг" здійснюється оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби (пункт 2.2 Інструкції).
Відповідно до підпункту 2.2.4 пункту 2.2 Інструкції оплата послуг з виготовлення технічних умов здійснюється за кодом 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)".
За категорією 3100 "Придбання основного капіталу" передбачаються видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (пункт 3.1 Інструкції).
Підпунктом 3.1.4.2 пункту 3.1 Інструкції визначено, що видатки на реконструкцію та модернізацію інших об'єктів (у тому числі з елементами реставрації) або їх складових частин, виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт, здійснюються за кодом 3142 "Реконструкція та реставрація інших об'єктів".
Якщо роботи зі збільшення потужності електричної мережі в будівлі обумовлено кошторисом проведених робіт з реконструкції будівлі та оснащення її додатковим обладнанням та є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт, то видатки мають здійснюватись за кодом виконання основних робіт.
У разі якщо такі роботи не включені до проектно-кошторисної документації, то видатки здійснюються за кодом 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" (підпункт 2.2.4 пункту 2.2 Інструкції).
З огляду на вищевикладене, код економічної класифікації видатків залежить від виду робіт або надання послуг, які здійснюються з дотриманням вимог законодавства та відповідно до розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації.
Голова |
Т. Слюз |