Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету при сплаті двократної вартості електроенергії
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 06.10.2017 р. N 16-13/931-16652
Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету при сплаті двократної вартості електроенергії
Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету при сплаті двократної вартості електроенергії та в межах компетенції повідомляє.
Статтею 22 Бюджетного кодексу України визначено, що головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі (частина 5 статті 7).
Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету, що включаються до проекту кошторису, повинні бути обґрунтовані відповідними розрахунками за кожним кодом економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету і деталізовані за видами та кількістю товарів (робіт, послуг) із зазначенням вартості за одиницю (пункт 22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. N 228).
Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі регулюються Законом України "Про електроенергетику" (далі - Закон) та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до статті 26 Закону споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії (абзац перший - другий).
Споживачі (крім населення та навчальних закладів) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини (абзац шостий статті 26 Закону).
У випадку перевищення договірної величини потужності споживачі (крім населення та навчальних закладів) сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності (абзац сьомий статті 26 Закону).
Сплата донарахованих платежів (крім штрафів і пені), визначених контрольними органами відповідно до законодавства, сум боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та відсотків річних від простроченої суми договору проводиться за тим кодом, за яким має бути проведений основний платіж (пункт 1.4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333 <...> (далі - Інструкція).
Плата за електроенергію (у тому числі за освітлення вулиць), включаючи оплату послуг з її транспортування, здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2273 "Оплата електроенергії" (пункт 2.2.7.3 Інструкції).
Перший заступник Голови
В. Дуда