Інформація по темі "" | Публікації по тегу
33622 7
Друкувати
Обране
Завантажити

Типове положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів)

Міністерство соціальної політики України Наказ від 13.06.2016 № 646

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

13.06.2016

м. Київ

N 646

 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 червня 2016 р. за N 903/29033

Про затвердження Типового положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства соціальної політики України
 від 3 листопада 2017 року N 1733
(зміни, внесені наказом Міністерства соціальної політики України
 від 3 листопада 2017 року N 1733, застосовуються з 1 вересня 2017 року)
  від 06 травня 2019 року N 683

Відповідно до абзацу другого частини п'ятої статті 52 Закону України "Про державну службу", пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року N 423,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Типове положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), що додається.

2. Департаменту заробітної плати та умов праці (О. Товстенко) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України "Про державну службу", крім пунктів 6 і 7 розділу I Типового положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), затвердженого цим наказом, які набирають чинності одночасно з набранням чинності відповідно абзацом четвертим частини третьої статті 50 і частиною шостою статті 52 Закону України "Про державну службу", але не раніше дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

А. Рева

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра фінансів
України

Р. Качур

Голова Національного
агентства України
з питань державної служби

К. Ващенко

Перший заступник Голови Спільного
представницького органу сторони
роботодавців на національному рівні

О. Мірошниченко

Голова СПО об'єднань профспілок

Г. В. Осовий

  

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
13 червня 2016 року N 646
(у редакції наказу Міністерства соціальної політики України
від 06 травня 2019 року N 683)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 липня 2019 р. за N 787/33758

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів)

I. Загальні положення

1. Це Типове положення розроблено відповідно до Закону України "Про державну службу" і встановлює порядок визначення розмірів, нарахування та виплати премій державним службовцям органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) (далі - державний орган), які займають посади державної служби категорій "Б" і "В".

2. Преміювання державних службовців проводиться з метою матеріального стимулювання високопродуктивної та ініціативної праці, підвищення її ефективності, якості, заінтересованості у досягненні її кінцевого результату та посилення персональної відповідальності державних службовців за доручену роботу або поставлені завдання.

3. Державним службовцям можуть встановлюватись такі види премій:

1) премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;

2) місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи державного органу.

Вид преміювання, передбаченого підпунктом 2 цього пункту, визначає керівник державної служби у державному органі залежно від особливостей виконання функцій і завдань державного органу.

4. Встановлення премій державним службовцям проводиться керівником державної служби в державному органі відповідно до затвердженого ним положення про преміювання, розробленого згідно з цим Типовим положенням і погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності).

5. Розмір премії державного службовця встановлюється керівником державної служби в державному органі шляхом видання відповідного наказу (розпорядження).

6. Загальний розмір премій, передбачених підпунктом 2 пункту 3 цього розділу, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.

7. Фонд преміювання державного органу встановлюється в розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.

II. Порядок визначення розміру премії державним службовцям державного органу

1. Порядок розрахунку та розподілу фонду преміювання в державному органі визначається у положенні про преміювання відповідного державного органу.

2. Розмір місячної або квартальної премії державного службовця залежить від його особистого внеску в загальний результат роботи державного органу з урахуванням таких критеріїв:

1) ініціативність у роботі;

2) якість виконання завдань, визначених положеннями про державний орган, самостійний структурний підрозділ, у якому працює державний службовець, його посадовою інструкцією, а також дорученнями керівництва відповідного державного органу та безпосереднього керівника державного службовця;

3) терміновість виконання завдань;

4) виконання додаткового обсягу завдань (участь у провадженні національних реформ, роботі комісій, робочих груп тощо).

3. Державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "Б" та здійснюють повноваження керівників державної служби в державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, міст Києва або Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, місячна або квартальна премія встановлюється керівником державної служби у державному органі за погодженням із суб'єктом призначення.

4. Преміювання державного службовця за результатами щорічного оцінювання службової діяльності проводиться у разі отримання ним відмінної оцінки за результатами щорічного оцінювання.

Розмір премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності встановлюється в однакових відсотках до посадового окладу для державних службовців відповідного державного органу, які отримали відмінну оцінку за результатами щорічного оцінювання в поточному році.

Зазначена премія нараховується незалежно від фактично відпрацьованого часу у місяці, в якому вона виплачується.

III. Порядок нарахування та виплати премій

1. Бухгалтерська служба відповідного державного органу щомісяця або щокварталу розраховує фонд преміювання державного органу в розрізі кожного самостійного структурного підрозділу залежно від їхньої штатної чисельності та доводить зазначену інформацію до відома їхніх керівників.

2. Керівники самостійних структурних підрозділів відповідного державного органу або особи, які їх заміщують, на основі розрахунків, наданих бухгалтерською службою, готують пропозиції щодо встановлення розміру місячної або квартальної премії кожному державному службовцю з урахуванням пропозицій безпосередніх керівників державних службовців.

3. Преміювання працівників, які звільняються, проводиться у місяці звільнення за фактично відпрацьований час за пропозицією безпосереднього керівника.

4. У місяці, в якому державний службовець перебуває у відпустці (основній, додатковій та інших, передбачених законодавством), за період тимчасової непрацездатності та в інших випадках, коли згідно із законодавством виплати проводяться із розрахунку середньої заробітної плати, місячна або квартальна премія нараховується за фактично відпрацьований час.

5. Фонд преміювання за результатами щорічного оцінювання службової діяльності визначається відповідним державним органом самостійно в межах річного фонду преміювання державного органу.

6. Місячна премія державним службовцям державного органу виплачується не пізніше від терміну виплати заробітної плати за місяць, у якому нараховано премію, квартальна премія - не пізніше від терміну виплати заробітної плати за останній місяць кварталу, за який проводиться преміювання.

Премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності виплачується не пізніше від терміну виплати заробітної плати за місяць, у якому затверджено висновок щодо результатів оцінювання службової діяльності, але не пізніше ніж у грудні року, в якому проводиться оцінювання результатів службової діяльності.

 

Генеральний директор
Директорату норм та
стандартів гідної праці

Ю. Кузовой

 
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Юджин
28.08.2016
Недержслужбовцям (провідному бухгалтеру, фахівцям профільних відділів установи, зп, яких обчисл. за ЄТС) соціально-побутова допомога надається, якщо це передбачено колдоговором? Якщо так, згідно якої постанови?
Бухгалтєр
27.09.2016
Чому це не передбачено для всіх працівників держустанов, наприклад тих самих провідних чи головних бухгалтерів відділів культури, освіти тощо? чому їм не належиться премія а лиш величезний оклад у 2157 грн і максимум ще надбавка у розмірі 50%??? Дякую наперед за відповідь.
Тоже бухгалтер
11.10.2016
А вот меня интересует, как в гос.учреждении платить премию после утверждения этого типового для г/служащих? Как премировать работников, занятых обслуживанием? Два положения разрабатывать?
Світлана Тоже бухгалтер
22.01.2017
А місячну премію держслужбовця рахувати у % від окладу, чи можна від (оклад+ ранг-вислуга)?
Лана
21.11.2017
А зменшення розміру премії та її позбавлення передбачається в Положення по установі?
Олександр
19.10.2023
скажіть будь ласка в такоі структурі як Національний банк всі структурні підроздили отримують квартальну премію крім охороні яку вивели як обслуговуючий персонал водіів чому таке проісходить зняли вислугу років
Олександр
19.10.2023
скажіть будь ласка за яку провину можуть лишити годовоі преміі у вигляді 13
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×