Онлайн-калькулятор лікарняних 2025
Зверніть увагу:
- розрахунок буде коректним тільки якщо ви (працівник) відпрацювали в установі (на підприємстві) не менш 1 календарного місяця. В інших випадках ви можете зробити розрахунок власноруч (дивиться нижче).
- Загальний страховий стаж працівника повинен складати не менше 6 місяців.
Сума нарахованого доходу працівника береться до розрахунку із облікових даних підприємства за попередні повні 1-12 календарних місяці.
Виплату лікарняних за перших п’ять днів непрацездатності здійснює бюджетна установа, решту днів непрацездатності оплачують за рахунок Пенсійного Фонду України згідно Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженим постановою КМУ від 26.06.2015 № 440 та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV(далі — Закон № 1105)).
Однак розмір лікарняних в обох випадках залежить від середньоденного заробітку та страхового стажу працівника.
В залежності від загального страхового стажу працівник за дні непрацездатності отримує наступні відсотки від середнього заробітку (ст. 24 Закону № 1105).
Страховий стаж працівника |
% середньої заробітної плати |
До 3-х років |
50 |
Від 3 до 5 років |
60 |
Від 5 до 8 років |
70 |
Від 8 років |
100 |
Якщо загальний страховий стаж працівника менше 6 місяців, лікарняні такого працівника розраховуються виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (частина 4 статті 19 Закону № 1105). В усіх інших випадках ви можете користуватися нашим калькулятором.
Пояснимо трохи детальніше про ці необхідні данні.
Сума нарахованого доходу працівника береться до розрахунку із облікових даних установи за попередні повні 12 календарних місяці. Враховуються всі нарахування, що вказані в додатку 1 Звіту з ЄСВ (п. 32 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266)).
Наприклад, якщо згідно листка непрацездатності лікарняний розпочався 15 серпня 2018 р., то беремо до розрахунку нарахований дохід за серпень 2017 – липень 2018 року. У випадку коли працівник відпрацював менше 12 місяців, беремо до розрахунку нарахований дохід за повні відпрацьовані місяці (менше 12 міс.) або за фактично відпрацьований час.
За аналогічний період програма порахує і кількість календарних днів, які будуть враховуватися для розрахунку середньоденного заробітку. Для цього Вам лише необхідно вказати дані про стаж роботи працівника на підприємстві до початку його хвороби (дата початку роботи і дата, на яку відкрився лікарняний).
Не всі календарні дні з розрахункового періоду включаються до розрахунку. Так, виключаються з розрахункового періоду календарні дні, під час яких працівник не працював з поважних причин, а саме: лікарняний, лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку за власний рахунок, відпустку для догляду за дитиною віком до трьох і шести років (п. 3 Порядку № 1266). Якщо під час розрахункового періоду мали місце зазначені випадки то Вам необхідно вказати кількість таких днів у відповідному вікні. Виплати за ці дні теж виключаються із загальної суми доходу (це треба мати на увазі при зазначенні суми нарахованого доходу).