Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5771 1
Друкувати
Обране

Актуально з форуму: нюанси введення в експлуатацію необоротних активів

Коли присвоюється інвентарний номер необоротним активам та списуються суми копійок: при придбанні (при оприбуткуванні на рах. 141 — 143), чи при введенні в експлуатацію (при перенесенні на рах. 101 — 122)?


Згідно з п. 3 розд. ІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору кожному об'єкту основного засобу (крім білизни, постільних речей, одягу, взуття, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріалів довготривалого використання та таких, що мають специфічне призначення) присвоюється інвентарний номер.

До моменту зарахування до складу основних засобів (оприбуткування на відповідний субрахунок рахунку 10) всі витрати, здійснені при придбання (створенні, виготовленні) основних засобів, є об'єктом капітальних інвестицій (субрахунок 141).  До складу ж основних засобів ці об'єкти капітальних інвестицій зараховуються тільки після введення їх в експлуатацію (п. 1.5 Типової кореспонденції субрахунків).

Отже, присвоювати інвентарні номери об'єктам основних засобів слід безпосередньо після (під час) їх введення в експлуатацію.

Ще раз підкреслимо, на субрахунках 141 — 143 обліковуються об'єкти капітальних інвестицій. Тобто ці субрахунки призначені для накопичення витрат на будівництво, придбання (створення, виготовлення), поліпшення, модернізацію необоротних активів. Облік же необоротних активів на цих субрахунках не ведеться. Необоротні активи обліковуються на субрахунках 101 — 122.

Вимога ведення обліку в повних гривнях без копійок (абз. 2 п. 11 розд. ІІ НП(С)БО 121) стосується саме об'єктів основних засобів. На противагу цьому, суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням (створенням, виготовленням) основних засобів, обліковуються у гривнях з копійками. Тому суму копійок, сплачених при придбанні (створенні, виготовленні) основних засобів, слід списувати після введення таких об'єктів в експлуатацію.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Світлана М.
13.04.2015
Коли настае момент введення в експлуатацію придбаного необоротного активу, наприклад молотка?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд