4795 0

Актуально з форуму: обліковуємо паливо по скретч-картках

В січні місяці бюджетна організація придбала паливо по скретч-картках (в рахунку та видатковій накладній найменування товару — бензин). Як в бухобліку відобразити оприбуткування та списання палива (скретч-карток)?

Паливні скретч-картки — це одноразові платіжні картки, на рахунку яких знаходиться відповідна кількість певного виду палива. Вид палива і номінал поповнення вказано на карті (на 10, 15, 20, 30 або 40 л). За своєю суттю придбання палива за такими картками нічим не відрізняється від придбання його за талонами. При цьому не слід плутати скретч-картки зі смарт-картками на пальне. Адже останні є картками багаторазового використання і їх облік дещо відрізняється від обліку талонів на пальне та скретч-карток.

Що стосується обліку скретч-карток, то як і раніше вони (до речі, і талони) не є бланками документів суворої звітності. Відтак обліковувати їх на позабалансовому рахунку 08 «Бланки документів суворої звітності» не потрібно.

Планом рахунків для обліку таких паливних карток передбачений субрахунок 331 «Грошові документи в національній валюті».

Тепер про основне питання, яке очевидно турбує бухгалтерів. Включати суму ПДВ при оприбуткуванні скретч-карток чи ні? Наша відповідь — так, потрібно включати. Оскільки паливні картки перш за все відображають вартість ПММ, які має право отримати власник картки. У свою чергу, до первісної вартості всіх запасів (у тому числі й ПММ) слід включати суму ПДВ, якщо вона не відноситься до податкового кредиту (п. 8 розд. ІІ НП(С)БО 123 «Запаси»). Більш докладно про це Ви зможете прочитати у наступному номері газети «Бюджетна бухгалтерія».

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)