Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6924 0
Друкувати
Обране

Актуально з форуму: оприбутковуємо відпрацьовані акумулятори та шини

На який рахунок бюджетна організація повинна оприбуткувати відпрацьовані акумулятори та шини після їх списання? На якому рахунку вести їх облік до подальшої передачі утилізуючому підприємству?


Згідно з п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 123 «Запаси», запаси визнаються активом, якщо їх вартість можливо достовірно визначити, існує ймовірність отримання суб'єктом державного сектору майбутніх економічних вигід, пов'язаних з використанням запасів, та/або вони мають потенціал корисності.

Яку ж економічну вигоду чи користь ми можемо отримати від акумуляторів та автомобільних шин, які відпрацювали своє?

Не секрет, що на сьогодні велика кількість підприємств скуповує акумуляторні батареї як брухт свинцю. Також іноді при купівлі нового акумулятора продавці пропонують здати старий акумулятор, щоб отримати знижку на новий. В такому разі вигода є, а значить, і оприбутковувати такі матеріальні цінності до складу запасів є сенс. Зокрема, у такому разі відпрацьовані акумулятори, які підлягають здачі спец. підприємству, слід обліковувати на субрахунку 261 «Запаси для розподілу, передачі, продажу». Загалом порядок відображення в обліку таких матеріальних цінностей є аналогічним до відображення металобрухту.

Однак з  відпрацьованими шинами все по-іншому. Не нам платять за здані на утилізацію шини, а ми платимо, щоб їх прийняли на переробку. Іноді навіть доводиться самостійно доставляти шини до пункту-переробки. Таким чином, жодних економічних вигід установа не отримає (користь для навколишнього середовища до уваги не беремо), а навпаки, понесе витрати. Інакше кажучи, підстав для визнання відпрацьованих шин, які підлягають подальшій утилізації, немає. Тож і оприбутковувати їх до складу запасів не потрібно. А от кількісний облік таких шин можна вести. Адже переробні підприємства, як правило, встановлюють мінімальну кількість шин, яку можна здати на переробку.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд