5538 0

Актуально з форуму: як бюджетній організації відобразити в бухобліку передплату на періодику?

Бюджетна організація провела переплату на підписку періодичних видань. Згідно з новими правилами, таку передплату необхідно відносити на витрати майбутніх періодів (субрахунок 851). Як правильно відобразити передплату в бухгалтерському обліку?

У  Типовій кореспонденції субрахунків немає проводок, пов'язаних із здійсненням витрат майбутніх періодів і їх списанням на результати виконання кошторису. Мабуть, Мінфін поки не встиг внести відповідні зміни. Але особливих складнощів з відображенням таких витрат в обліку виникати не повинно. Все робимо за стандартною схемою.

Наприклад:

1. Перераховані грошові кошти в рахунок передплати газети «Бюджетна бухгалтерія» — Дт 364 Кт 323.

2. Віднесено вартість передплати газети «Бюджетна бухгалтерія» на витрати майбутніх періодів Дт 851 Кт 364.

3. Списані витрати майбутніх періодів на результати виконання кошторису витрат за звітний період Дт Кт 432 851.

Логічно робити проводку з віднесення витрат майбутніх періодів на результат виконання кошторису у тому місяці, коли здійснена господарська операція з передоплати періодичних видань (наприклад, в кінці лютого).

Однак офіційного підтвердження цьому поки що немає. Тому будемо чекати  роз'яснень від Мінфіну.

Зверніть увагу, що відповідно до п. 5 постанови КМУ від 23.04.2014 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти»,передоплата за періодичні видання допускається на строк не більше одного року.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)