Бюджетні установи не можуть відкривати рахунки в банках для розміщення власних надходжень — Держказначейство

Держказначейство роз’яснило питання щодо відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання для постачальників тепла.


Держогран зазначив, що кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності відносяться до власних надходжень бюджетних установ. Такі надходження отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.

Якщо розпорядник бюджетних коштів має право на надання комунальних та експлуатаційних послуг, то плата за ці послуги повинна зараховуватись як власні надходження — плата за послуги, що надаються бюджетною установою, на рахунки, які призначені для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень розпорядників бюджетних коштів (друга підгрупа першої групи - надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності).

Відкриття позабюджетних рахунків для розміщення бюджетних коштів (включаючи власні надходження бюджетних установ) бюджетними установами забороняється, крім випадку, передбаченого ч. 8 ст. 16 Бюджетного кодексу. В свою чергув органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, бюджетним установам відкриваються рахунки у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи зазначене, відкриття бюджетними установами поточних рахунків в установах банків не передбачено Бюджетним кодексом.

Такі роз’яснення надало Держказначейство в листі від 10.11.2014 р. № 17-05/1007.

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі