Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.06.24
3232 6
Друкувати
Обране

Чи може бухгалтерія не прийняти авансовий звіт, якщо нема підтвердних документів

Чи може бухгалтерія не прийняти від довіреної особи, яка одержала готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, разом з невитраченим залишком готівки, у разі якщо така довірена особа не подала підтвердні документи про використання коштів за призначенням?

Відповідно до п. 20 розд. II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148, фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.

Фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб подають до підрозділу бухгалтерського обліку установи/підприємства Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт), разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням та повертають невикористаний залишок коштів на рахунок установи/підприємства або в касу в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України.

Згідно з п. 2 Порядку складання Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, затвердженого наказом Мінфіну від 28.09.2015 р. № 841 (далі – Порядок № 841), Звіт складається і подається до закінчення місяця, наступного за місяцем, у якому платник податку:

1) завершує таке відрядження;

2) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти/електронні гроші під звіт.

Якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував для проведення розрахунків платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, списання коштів/електронних грошей за понесеними витратами здійснюється надавачем платіжних послуг пізніше дати, коли платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії, строки, зазначені в абзаці першому п. 2 Порядку № 841, продовжуються на один календарний місяць.

Таким чином, фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб, які одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту подають до бухгалтерії установи/підприємства Звіт разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням.

У разі неподання до Звіту документів, які підтверджують використання коштів за призначенням, бухгалтерія повинна прийняти такий Звіт від довіреної особи, яка одержала готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, а при необхідності посадова особа (бухгалтер) може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку.

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
Наталія
21.06.2024
Добрий день, вибачте, трохи не зрозуміла останній абзац. Виходить бухгалтер в будь якому випадку приймає звіт без підтвердних документів?
Марина
21.06.2024
Теж не зрозуміла. Якщо не має підтвердних документів про використання отриманої готівки за призначенням, то звісно бухгалтер може прийняти такий звіт, але тоді він повинен утримати податки з такої особи за додаткове благо. І що бухгалтеру дасть інформація з випискі банку про рух коштів на рахунку, лише те що готівкові кошти були такою особою отримані, але ж ніяк не підтвердження того що вони витрачені за призначенням.
Ірина
21.06.2024
Якась дивна стаття. Взяти можна завжди, а працювати з цим не можна!
EVGENIY
21.06.2024
А ви десь бачили роз'яснення ДПС які були зрозумілі? У нас взагалі хоч МІНФІН хоч ДПС хоч ДКСУ хоч хто, роз'яснення надають такі що вони потребують окремих роз'яснень
Оксана EVGENIY
21.06.2024
Спочатку пишуть постанови, інтрукції, а вже потім їх уважно читають. І видають на один абзац цілу купу розяснень "на численні звернення"
натли Оксана
16.07.2024
130000 відсотків.
це просто якийсь квест завжди.
ось знову змінидо до постанови 1178 щодо закіпівель,то з осені 22р.двадцяті напевно.ну от як можна щось видати і потім -качелі.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×