Нашi сайти:

Cплата платежів за КЕКВ 2800, належить до витрат за необмінними операціями.

Відповідно до статті 56 Бюджетного кодексу України бюджетні установи ведуть бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.


Згідно з вимогами Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 124 «Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2010 № 1629 (далі – Стандарт 124), обмінна операція – це господарська операція з продажу/придбання активів в обмін на грошові кошти, послуги (роботи), інші активи або погашення зобов’язань; необмінна операція – це господарська операція, яка не передбачає передачі активів, послуг (робіт) в обмін на отриманий дохід або активи, але може передбачати виконання певних умов.

Відповідно до класифікації доходів суб’єктів державного сектору в бухгалтерському обліку, наведеній у пункті 1 розділу ІІ Стандарту 124, податкові та неподаткові надходження (збори та платежі) включені до складу доходів від необмінних операцій.

Ураховуючи зазначене, а також Рекомендації зі співставлення субрахунків бухгалтерського обліку доходів та витрат з кодами бюджетної класифікації, надані листом Міністерства фінансів України від 30.12.2016   № 31-11420-06-5/37751, сплата податкових, неподаткових та інших платежів на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством, що здійснюється за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», належить до витрат за необмінними операціями.

Перелік рахунків і субрахунків для узагальнення у бухгалтерському обліку інформації про факти діяльності суб’єктів державного сектору визначається Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (далі – План рахунків), призначення і порядок ведення яких встановлено Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015  № 1219 (далі – Порядок застосуванняПлану рахунків).

Для відображення інформації про суми визнаних витрат за необмінними операціями призначено субрахунок 8511 «Витрати за необмінними операціями» Плану рахунків.

Відповідно до пункту 3.9 розділу ІІ Стандарту 124 суми штрафів, неустойки, пені, отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, включаються до складу доходів звітного періоду за датою фактичного їх надходження.

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків суми штрафів, неустойки, пені, отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, що включаються до складу доходів звітного періоду відповідно до законодавства, обліковуються на субрахунку 7511 «Доходи за необмінними операціями» Плану рахунків.

 

Лист роз’яснення щодо відображення в бухгалтерському обліку сплати податкових, неподаткових та інших платежів на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Іра
28.11.2017
Слів нема, одні емоції((((( В першому кварталі сплачували судовий збір, віднесла до необ. операцій, департамент звіт не прийняв, переробила на обмінні операції, та й Парус ніби КЕКВ 2800 тільки як обмінні розуміє, тепер що знову переробляти?(((
Лариса
29.11.2017
Судовий збір це хоть безповоротня основа ,а ось 0,3% нарахування на фонд оплати праці -перерахування до Профспілки які ми використовуємо згідно колективного договору-це інші платежі -КЕКВ-2800 --вони обмінні чи необмінні операції????
Любов
29.11.2017
А сплачене ПДВ, отримане від обмінної операції -наприклад від орендаря -це теж необмінна операція?
Оксана Любов
30.11.2017
Сплачене ПДВ - зменшує доходи від орендаря, і не відноситься до витрат.
яна
30.11.2017
пеня за послуги звязку це теж уже не 8411?
Іра яна
30.11.2017
Виходить, що так. Але хіба не було роз'яснення, що пеня за телефон може сплачуватись за кодом 2240?
qwerty Іра
30.11.2017
А можно об этом подробнее? Будьте добры, чье это было разъяснение и когда?
Іванна
14.03.2018
Доброго дня, підкажіть будь-ласка, оплатили за сертифікат, щоб ввести в дію котельню по КЕКВ2800, яка має бути бухгалтерська проводка???
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі