UA | RU

ДФСУ: в січні за порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄПРН не штрафуватимуть!

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань відповіли на питання: чи передбачена у січні 2015 року відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, у тому числі складених у 2014 році, але граничний термін реєстрації яких припадає на 2015 рік?


Контролери роз’яснили, що п. 1201 ПКУ передбачені штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН у таких розмірах:

10 % від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 % від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 % від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 % від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі накладні та розрахунки коригування підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ.

Разом з тим, пунктом 35 підр. 2 р. XX ПКУ визначено, що штраф розмірі 10 % від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладній або розрахунку коригування, за порушення терміну реєстрації такої накладної або такого розрахунку коригування до 15 днів, не застосовується при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених в період з 01.02.2015 до 01.07.2015.

Фіскали також зазначили, що враховуючи те, що з 01 січня до 01 лютого 2015 року не всі податкові накладні та розрахунки коригування підлягають обов'язковій реєстрації в ЄРПН, штрафи, визначеніп. 1201ПКУ, в цей період не застосовуються.

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі