Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7249 0
Друкувати
Обране

ДКСУ, щодо виготовлення об'єктів основних засобів

Державна казначейська служба України  у листі від 14.04.2015 р. №14-13/129-8839, повідомило наступнеРозділом IX Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, визначено, що витрати на виготовлення об'єктів основних засобів з початку і до закінчення зазначених робіт та введення об'єктів в експлуатацію визнаються незавершеними капітальними інвестиціями.

Усі витрати на виготовлення, створення об'єктів групуються за напрямами робіт (витрат), зокрема: роботи з монтажу устаткування; придбання устаткування, що потребує монтажу; придбання устаткування, що не потребує монтажу, інструментів та інвентарю; інші капітальні роботи і витрати.

Аналітичний облік незавершених капітальних інвестицій ведеться у розрізі витрат на зазначені роботи (витрати) окремо за кожним об'єктом.

Об'єкт основних засобів оцінюється за первісною вартістю, якою є собівартість виробництва у разі самостійного виготовлення (створення) (пункт 4 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби".

Собівартість виробництва (створення) об'єкта основних засобів складається з витрат, понесених суб'єктом державного сектору на його виготовлення (створення), з урахуванням усіх витрат.

Пунктом 31 розділу II Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб'єктів державного сектору, визначено, що запаси, використані для створення інших активів власними силами, визнаються витратами на створення цього активу.

Згідно з Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ (додаток 1 до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ,  на субрахунку 821 "Витрати виробничих (навчальних) майстерень" обліковуються витрати на випуск готових виробів у виробничих (навчальних) майстернях, а також видання друкованої продукції та надання послуг.

Тобто видача із складу запасів для виготовлення об'єкта основних засобів відображається в бухгалтерському обліку за дебетом субрахунку 821 "Витрати виробничих (навчальних) майстерень" та кредитом відповідного субрахунку класу 2 "Запаси".

Витрати на придбання, створення та поліпшення об'єктів основних засобів, використання яких на дату балансу за призначенням не відбулося, відображаються у складі незавершених капітальних інвестицій у необоротні активи. Капітальні інвестиції в сумі таких витрат формують фонд у незавершеному капітальному будівництві.

Роз'яснення стосовно застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету при придбанні запасів для створення основного засобу були надані листом Державної казначейської служби України від 26.03.2015 р. N 14-04/26-5630.

Зарахування на баланс об'єкта основних засобів здійснюється на підставі відповідного первинного документа.

Первинними документами для оприбуткування об'єктів основних засобів є Акт прийняття-передачі основних засобів (Типова форма ОЗ-1 (бюджет), затверджена наказом Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України від 02.12.97 р. N 125/70, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.12.97 р. за N 612/2416).

 

Лист ДКСУ від 14.04.2015 р. №14-13/129-8839

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд