UA | RU

До платників з зони АТО застосовуються штрафи за несплату ЄСВ доки не буде прийнято окремий закон

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ у зв'язку з АТО у Донецькій і Луганській областях до платників, не дивлячись ні на що, застосовуються штрафні санкції. Такої думки дотримуються спеціалісти ДФСУ в Базі знань.

Контролери вкотре нагадують, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 10 відс. своєчасно не сплачених сум. Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також контролери зазначили, що відстрочення сплати податків суб'єктам господарювання, які здійснювали діяльність на території, де триває збройне протистояння, можливе лише шляхом внесення змін до ПКУ та Закону про ЄСВ.

З метою врегулювання зазначеного питання у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (про соціально-економічний захист громадян України на територіях, де проводиться антитерористична операція)» (реєстр. N 4296а від 17.07.2014).

Проектом Закону передбачено, що платники ЄСВ, які перебувають на обліку в контролюючих органах Донецької і Луганської областей, звільняються від сплати ЄВ на період з 14 квітня 2014 року і до дати закінчення антитерористичної операції.

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі