Нашi сайти:

Індексація необоротних активів у 2015 році: проводити чи ні?

Це запитання є абсолютно закономірним, особ­ливо беручи до уваги офіційний індекс інфляції за 2014 рік — 124,9 %. А як ми пам’ятаємо, раніше саме значення цього показника було визначальним для проведення або непроведення індексації необоротних активів. Зокрема, індексація вартості необоротних активів здійснювалася у разі, якщо коефіцієнт індексації перевищував одиницю (індекс інфляції перевищував 110 %).


З 1 січня 2015 року Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ втратило свою чинність. Тому з 1 січня 2015 року проводити щорічну індексацію вартості груп необоротних активів не потрібно. Однак постає запитання: як бути, якщо балансова вартість об’єкта основних засобів значною мірою відрізняється від його реальної ринкової вартості, скажімо, у зв’язку з розвитком інфляційних процесів?

Ситуація цілком реалістична. І вирішити її можна шляхом переоцінки первісної вартості та суми зносу об’єкта основних засобів. Читайте про це в статті «Індексація необоротних активів у 2015 році: проводити чи ні?»


Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі