Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.02.17
9201 0
Друкувати
Обране

Хто та звідки має дізнаватися, що в працівника недостатньо страхового стажу

Оскільки страховий стаж залежить від суми сплаченого за особу ЄСВ, то даних, що містяться в трудовій книжці працівника, недостатньо для правильного його обчислення.

Для обчислення страхового стажу працівника роботодавцеві необхідна інформація про заробіток працівника за 12 місяців перед настанням страхового стажу, з якого сплачено ЄСВ, і кількість днів страхового стажу. Для цього достатньо надати форму ОК-7, у якій наведені дані про суму заробітної плати, з якої сплачено ЄСВ, і кількість днів страхового стажу за місяцями та про сплату ЄСВ.

Самостійно роботодавець може отримати відомості щодо застрахованої особи лише за період перебування такої особи в трудових відносинах із ним. Відомості за інші періоди йому може повідомити сам працівник. Тому останній має самостійно звернутися до органів ПФУ щодо індивідуальних відомостей за період, який потрібен роботодавцю.

Варто зазначити: індивідуальні відомості надаються в разі пред’явлення паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування чи пенсійного посвідчення за місцем проживання.

Отже, якщо за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку страховий стаж працівника становить менш ніж 6 місяців, працівнику відділу кадрів рекомендовано повідомляти про це комісію (уповноваженого) із соціального страхування.

Про це інформує Вінницьке обласне відділення ФСС з ТВП. 

Інтерактивна бухгалтерія

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі