Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
4568 0
Друкувати
Обране

Меблі комплектом і сценічні костюми: купуємо та обліковуємо правильно

За яким КЕКВ слід планувати і проводити придбання комплекту меблів та сценічних костюмів (вишитих сорочок, взуття тощо)?


Відповідь саме на це запитання надала Держказначейська служба у своєму листі від 05.04.2019 р. №16-10-11/6171 (далі — лист №6171). При цьому фахівці Казначейства звернули увагу на тісний взаємозв’язок між порядком здійснення видатків на придбання відповідних активів та порядком їх відображення в бухобліку.

Тому передусім звернемося до норм основоположного документа, який визначає методологічні засади обліку необоротних активів. Таким документом для бюджетних установ, як відомо, є Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 р. №1202 (далі — НП(С)БО 121).

Зокрема, відповідно до п.1 розд. ІІ НП(С)БО 121 одиницею обліку основних засобів (далі — ОЗ) є:

закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього;

конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;

відокремлений комплекс конструктивно з’єднаних предметів однакового або різного призначення із загальними пристосуванням, приладдям для їх обслуговування, керування ними та єдиним фундаментом.

При цьому кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс — певну роботу тільки у складі комплексу, а не самостійноінший актив, що відповідає визначенню ОЗ, або частина такого активу, що контролюється суб’єктом державного сектору.

Разом з тим складові частини одного об’єкта ОЗ з різним строком експлуатації можуть визнава тися для цілей бухобліку окремими об’єктами ОЗ.

З огляду на це, предмети, які входять до складу комплекту меблів та сценічних костюмів, цілком можуть обліковуватися як окремі об’єкти.

Але такий порядок обліку можна застосовувати лише у разі одночасного дотримання двох умов:

  • по-перше, такі предмети є конструктивно відокремленими від решти елементів;
  • по-друге, вони можуть самостійно виконувати певні функції.

У протилежному випадку всі складові комплекту меблів чи сценічного костюму слід обліковувати як єдиний об’єкт.

Отримайте цю статтю повністю в подарунковій добірці від журналу “Бюджетная бухгалтерія”.


Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться