Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.08.18
37607 8
Друкувати
Обране

Мінфін про зміну інвентарних номерів

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. № 1202, та розкриті в Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 11 (далі — Методрекомендації).

Відповідно до вимог пунктів 3 та 5 розділу II Методрекомендацій кожному об’єкту основного засобу (крім білизни, постільних речей, одягу, взуття, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріалів довготривалого використання) присвоюється інвентарний номер.

Інвентарні та номенклатурні номери, присвоєні об’єктам основних засобів, зберігаються за ними на весь період перебування їх у вказаного суб’єкта державного сектору. Номери інвентарних об’єктів, які вибули чи ліквідовані, не повинні присвоюватись іншим об’єктам, що заново надійшли, протягом трьох років.

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Підприємство самостійно розробляє систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю господарських операцій, визначає права працівників на підписання бухгалтерських документів.

Разом з тим з метою забезпечення єдиного підходу щодо аналітичного обліку кожного окремого об’єкта або групи необоротних активів із врахуванням Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 р. № 1203, керівник суб’єкта державного сектору може прийняти рішення про присвоєння відповідних інвентарних (номенклатурних) номерів об’єктам основних засобів та іншим необоротним матеріальним активам.

Питання, порушені у зверненні <…>, на сьогодні законодавством повністю врегульовані, у тому числі нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку, в яких суперечливі норми відсутні.

Лист МФУ від 22.03.2018 р. № 35220-07-10/7856

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Админ
16.08.2018
Статья ни о чём. Ничего нового в ней нет.
Тат_яна Админ
16.08.2018
Дозвольте поправочку: не стаття, а лист мінфіна. Таке враження, що вони самі взагалі своїх новоскльопаних порядків, стандартів та методик не розуміють. А тут бухгалтера: роз"ясніть, розскажіть, проконсультуйте...Потому, читайте законодавство, тим паче, що "суперечливі норми відсутні" і не "діставайте" своєю тупістю. Ну, у мене складається таке враження


Бухгалтер
16.08.2018
Чи потрібно змінювати підгрупу (4 знак в інвентарному/номенклатурному номері), так як принцип розподілу за групами інструкції 64, яка діяла раніше, відрізняється від метод.рекомендацій (наказ 11)?
Олег
16.08.2018
Напишіть що весь порядок обліку визначається підприємством самостійно і ідіть робити дармоїди, хватить у нас на шиї сидіти і складати ідіотські інструкції.
Екатерина
16.08.2018
Может кто подскажет, сколько должно быть цифр в инвентарном номере по материалам 1113 счета? 8 или 9 цифр?
Ляна Екатерина
21.08.2018
8 і тільки 8
Наталія Ляна
09.10.2018
ніде конкретно не вказано на кількість цифр, рахунок і далі номер (1113 від 1 до ??????) за порядком, а в ОЗ рахунок+підгрупа і далі номер за порядком (10146 від 1 до ?????)


Алла Екатерина
17.08.2018
9
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×