Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
11431 0
Друкувати
Обране

МОЗ, щодо обліку продуктів харчування в лікувально-профілактичних та інших бюджетних установах охорони здоров'я

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 26.01.2015 р. N 3.18-Д-1/25-15/2044


<...>

Інструкція з обліку продуктів харчування в лікувально-профілактичних та інших бюджетних установах охорони здоров'я, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я СРСР від 05.05.83 року N 530, є чинною.

З метою організації системи лікувального харчування у закладах охорони здоров'я МОЗ України видано наказ "Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні" від 29.10.2013 р. N 931 <...>.

Зазначеним наказом затверджено Порядок організації системи лікувального харчування хворих у закладах охорони здоров'я (далі - Порядок) та Інструкцію з організації лікувального харчування у закладах охорони здоров'я (далі - Інструкція).

Додатки до наказу містять середньодобові набори продуктів харчування для хворих різних відділень у закладах охорони здоров'я.

Згідно із пунктом 1.5 Порядку контроль за ефективністю організації лікувального харчування, що проводиться в закладах охорони здоров'я, має здійснюватися шляхом перевірки відповідності одержуваних хворими дієт (за набором продуктів і страв, технологією приготування, хімічним складом та енергетичною цінністю) рекомендованим характеристикам стандартних дієт і шляхом перевірки фінансових витрат за кварталами року.

Загальне керівництво лікувальним харчуванням у закладі охорони здоров'я здійснює головний лікар, а за його відсутності - заступник головного лікаря з лікувальної роботи.

Медична рада закладу охорони здоров'я здійснює координацію організації лікувального харчування; удосконалення організації лікувального харчування у закладах охорони здоров'я; впровадження нових принципів і технологій лікувального харчування; затвердження дієт, різних категорій специфічних продуктів харчування (функціональних продуктів харчування, збагачених продуктів, дієтичних добавок тощо), що підлягають впровадженню у цьому закладі охорони здоров'я; контроль за організацією лікувального харчування та аналіз ефективності дієтотерапії за різних захворювань.

Лікар-дієтолог надає консультативну допомогу з питань харчування хворим із різноманітними захворюваннями у закладах охорони здоров'я, бере участь у науково-методичній організації забезпечення хворих харчуванням, адекватним за якістю, енергетичною та харчовою цінністю, надає медичне обґрунтування застосування лікувального, достатнього та збалансованого харчування у закладах охорони здоров'я, втілює сучасні наукові знання з дієтології, які відповідають принципам доказової медицини, практичні рекомендації щодо харчування з метою зниження рівня захворювань, спричинених нездоровим харчуванням, покращення якості та подовження тривалості життя.

Сестра медична з дієтичного харчування бере участь у забезпеченні медичних аспектів організації лікувального харчування хворих під керівництвом лікаря-дієтолога або іншого спеціаліста, відповідального за лікувальне харчування, у контролі за обігом харчових продуктів і дотриманні санітарно-гігієнічного режиму в закладі охорони здоров'я у межах своєї компетенції.

Розділами II та III Інструкції визначено Порядок виписки лікувального харчування у закладах охорони здоров'я та Порядок контролю за якістю готової їжі у закладах охорони здоров'я.

Ознайомитись із наказом МОЗ України "Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні" від 29.10.2013 р. N 931 можна за таким посиланням:

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20131029_0931.html

МОЗ України листом від 06.06.2014 р. N 3.18/15834 на адресу структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської державних адміністрацій було надіслано Інформаційний лист <...> із роз'ясненнями щодо застосування наказу МОЗ України від 29.10.2013 р. N 931.

Також повідомляємо, що відповідно до положень Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" виробники та продавці (постачальники) під час введення в обіг харчових продуктів зобов'язані дотримуватись вимог санітарних заходів, у тому числі відповідних нормативних документів (технічних умов) на таку продукцію. Зокрема, такими документами встановлюються вимоги до умов зберігання та термінів придатності.

<...>

 Директор Департаменту
медичної допомоги                                                                                                 С. Хотіна

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд