Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.01.16
3786 0
Друкувати
Обране

НБУ, щодо окремих питань розміщення коштів в установах банків навчальними закладами

НБУ в листі від 27.11.2015 р. № 20-05013/93237 розглянув запит про застосування окремих норм Порядку розміщення вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг (далі - тимчасово вільні кошти) 

На сьогодні умовам розміщення тимчасово вільних коштів, визначених у пункті 2 зазначеного вище Порядку, відповідають чотири банки: АТ "Укрексімбанк", АТ "Ощадбанк", АБ "УКРГАЗБАНК" та ПАТ "УБРР". У статутному капіталі цих банків держава прямо володіє більше ніж 75 % статутного капіталу та/або голосів, протягом останнього року заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів операцій та віднесення банку до категорії проблемного або неплатоспроможного Національним банком України до зазначених банків не застосовувались.

Що стосується отримання інформації щодо підтвердження "бездоганності" обраного банку, то зазначаємо, що інформація про віднесення банку до категорії проблемного є банківською таємницею, порядок розкриття якої визначається статтею 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Крім цього, слід враховувати, що згідно із статтею 56 вищевказаного Закону клієнт банку має право доступу до інформації щодо діяльності банку.

З огляду на це, на нашу думку, інформація про не застосовування до банку заходів впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів операцій, може бути отримана навчальним закладом у разі безпосереднього звернення до банку, в якому планується розміщення тимчасово вільних бюджетних коштів.

Стосовно інформації про тимчасову адміністрацію зазначаємо, що частиною другою статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не пізніше наступного дня після початку тимчасової адміністрації розміщує інформацію про запровадження тимчасової адміністрації в банку на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет і не пізніше ніж через 10 днів публікує її в газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України".  

Лист НБУ від 27.11.2015 р. N 20-05013/93237

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×