Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.07.23
6034 0
Друкувати
Обране

Новий порядок звітування про використання коштів, виданих на відрядження бюджетникам, повинен затвердити Кабмін

Сьогодні (21.07.2023) набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 29.06.2023 № 3166-IX .

Цікавим нововведенням цього Закону є те, що відтепер суми та склад витрат на відрядження, порядок звітування про використання коштів, виданих на відрядження, та інші питання щодо відшкодування витрат на службові відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються Кабміном.

Таке доповнення внесено до Прикінцевих положень Закону про Держбюджет – 2023.

Нагадаємо, що зараз бюджетні установи під час направлення у відрядження своїх працівників керуються двома основними документами. Це:

1) постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98;

2) Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98  № 59.

Саме у другому документі детально прописані нюанси відряджень за бюджетні кошти.  Але ця Інструкція затверджена Мінфіном, а не Кабміном.

Тож, аби виконати нові вимоги, Кабміну доведеться затвердити новий порядок звітування про використання коштів, виданих на відрядження, та врегулювати інші питання щодо відшкодування витрат на службові відрядження бюджетників. А Інструкцію № 59, схоже, буде скасовано.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×