Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.04.16
9167 0
Друкувати
Обране

Облік запасів, отриманих після ліквідації основних засобів

Відповідно до пункту 5 розділу IV Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання основних засобів, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів.

Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо).

Оцінка придатних вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, отриманих в результаті списання основних засобів, проводиться за чистою вартістю реалізації або в оцінці можливого їх використання, яка може бути визначена, виходячи з вартості подібних запасів за наявності їх на балансі суб'єкта державного сектора з урахуванням ступеня їх придатності до експлуатації.

Сума оприбуткованих матеріалів, отриманих від ліквідації та розбирання необоротних активів, які залишені для ремонту та інших потреб установи, визнається доходом спеціального фонду суб'єкта державного сектора.

Порядком казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.08.2012 р. N 938, передбачено, що у разі проведення операцій розпорядниками в натуральній формі зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання бюджетів. Розпорядники не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Казначейства довідку про надходження у натуральній формі.

Однакову думку з цього приводу висловили Мінфін та Держказнчейство в своїх листах

Лист МФУ від 22.01.2016 р. N 31-11420-07-21/2145

Лист ДКСУ від 18.01.2016 р. N 14-04/67-856

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі