Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.04.16
9648 2
Друкувати
Обране

Оплата праці соціальних робітників за рахунок власних надходжень спецфонду

Міністерство соціальної політики України в листі від 31.12.2015 р. № 618/014/91-15 роз'яснило нюанси оплати праці соціальних робітників за рахунок коштів спеціального фонду

Кошторис бюджетної установи має дві складові:

  • загальний фонд, який містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією на виконання бюджетною установою чи організацією основних функцій;
  • спеціальний фонд, який містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків на здійснення видатків спеціального призначення, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов'язаних з виконанням установою основних функцій.

Згідно з нормами Бюджетного кодексу України надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх функціональними повноваженнями, використовуються на покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням цих послуг. Такими витратами перш за все є забезпечення необхідними матеріалами, обладнанням, технікою, інвентарем, виготовленням бланків тощо.

Що стосується видатків на заробітну плату, то вони обчислюються та плануються у складі спеціального фонду залежно від обсягу діяльності, що провадиться за рахунок цих коштів, із застосуванням встановлених законодавством норм.

У разі коли роботи виконуються госпрозрахунковими структурними підрозділами бюджетної установи або працівниками, зайнятими наданням цих послуг понад норми їх робочого часу, і відповідно підлягають оплаті за відпрацьований час, то за штатним розписом мають бути затверджені відповідні посади, які утримуються за рахунок спеціального фонду.

При виконанні таких робіт у межах норм робочого часу штатними працівниками, які утримуються за рахунок загального фонду, у спеціальному фонді можуть плануватися лише кошти на встановлення надбавок за складність та напруженість і на преміювання цих працівників відповідно до спільного наказу Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення".

При плануванні видатків на преміювання вищезазначених працівників мають бути враховані положення пункту 23 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228), відповідно до яких видатки спеціального фонду плануються у такій послідовності:

  • за встановленими напрямами використання;
  • погашення заборгованості установи з бюджетних зобов'язань за спеціальним та загальним фондом кошторису;
  • проведення заходів, пов'язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів узятих бюджетних зобов'язань за загальним фондом кошторису для проведення видатків з цих зобов'язань із спеціального фонду кошторису відповідно до бюджетного законодавства.

Також варто врахувати, що тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2005 р. № 268 "Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги".

Відповідно до пункту 3 вищевказаної постанови тариф на платну соціальну послугу обчислюється з урахуванням собівартості послуги, адміністративних витрат і податку на додану вартість.

До собівартості платної соціальної послуги включаються:

  • прямі матеріальні витрати;
  • загальновиробничі витрати;
  • прямі витрати на оплату праці;
  • інші прямі витрати.

Адміністративні витрати включаються до тарифу на платну соціальну послугу в розмірі не більш як 15 відсотків витрат на оплату праці, визначених за нормами обслуговування для надання цієї послуги працівником (працівниками).

Наказом Мінсоцполітики від 07.12.2015 р. № 1186 затверджено Методичні рекомендації розрахунку вартості соціальних послуг, де вказано, що до прямих витрат рекомендується включати заробітну плату працівників, які безпосередньо залучені до процесу надання соціальних послуг.

Лист Мінсоцполітики України від 31.12.2015 р. № 618/014/91-15 Щодо чисельності працівників територіальних центрів соціального обслуговування, кошторису бюджетної установи, відрахувань із заробітної плати у разі звільнення працівника до закінчення робочого року та посадових окладів фахівців із соціальної роботи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Анна
07.04.2016
Кто-нибудь может расшифровать єту фразу: "При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів узятих бюджетних зобов'язань за загальним фондом кошторису для проведення видатків з цих зобов'язань із спеціального фонду кошторису"?
Євген Анна
08.04.2016
Якщо по спецфонду є кошти а по загальному не виділили асигнування (хоча по кошторису є), то кредиторську заборгованість по загальному фонду можна гасити із СФ
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі