Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9991 2
Друкувати
Обране

Орендна плата 1 грн. як індексувати

Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна".


Частиною другою статті 19 зазначеного Закону встановлено, що методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України.

Абзацом першим пункту 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 року N 786 (далі - Методика), визначено перелік потенційних орендарів, яким передбачена річна орендна плата в розмірі 1 грн за договорами оренди державного майна, зокрема, укладеними бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету.

Відповідно до вимог абзацу п'ятого пункту 10 Методики індексація річної орендної плати для таких орендарів проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.

Відповідно до абзацу першого пункту 2 Методики розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

Строки внесення орендної плати визначаються у договорі відповідно до частини третьої статті 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".

Якщо розмір орендної плати за договором оренди становить 1 грн на рік, то це означає, що орендар зобов'язаний сплатити 1 грн саме за рік користування майном згідно з договором оренди.

Таким чином, залежно від строків внесення орендної плати, обумовлених договором оренди, для проведення індексації орендної плати відповідно до вимог абзацу п'ятого пункту 10 Методики розраховується річний індекс інфляції за рік фактичного користування майном.

Так, якщо договір укладено з 03.03.2017 р., то орендар за період з 03.03.2017 р. по 02.03.2018 р. сплачує 1 грн орендної плати. У подальшому нараховується орендна плата за період користування (з 03.03.2018 р. по 02.03.2019 р.) в розмірі 1 грн з урахуванням індексів інфляції за період з 03.03.2018 р. по 02.03.2019 р.

Лист Фонду Держмайна від 12.04.2018 р. N 10-16-7329

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (2)
Дмитро
10.07.2018
1 грн. встановлено для обліку орендних відносин, а не за ради отримання прибутку котрий індексується. Згадую ситуацію коли контролюючий з заробітком 60 грн. на годину витрачає пів дня на вибірку та нарахування індексації для занесення у Акт перевірки, а виявлена сума складає до 15 грн.
злая зая
18.10.2018
Отже, потрібно самому вирахувати річний індекс інфляції за період оренди (у наведеному прикладі з березня 2018 по лютий 2019 (12 міс.) чи аж по березень 2019-го? (то вже буде 13 міс. )
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд