Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.11.16
7663 10
Друкувати
Обране

Органам місцевого самоврядування не потрібно підтверджувати своїми установчими документами статус неприбуткової організації

Мін’юст України в листі від 17.10.2016 р. № 35488/28454-0-33-16/7 * повідомив: органам місцевого самоврядування не потрібно підтверджувати своїми установчими документами відповідність вимогам п. 133.4 ПКУ щодо статусу неприбуткової організації.


До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам згаданого пункту та не є платниками податку, зокрема, можуть належати бюджетні установи.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР(далі — Закон № 280), районні й обласні ради — це органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ і міст. Вони є юридичними особами й наділяються повноваженнями, у межах яких діють самостійно та несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Своєю чергою, районні й обласні ради затверджують районні й обласні бюджети, які формуються з коштів держбюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами чи для виконання спільних проектів і з коштів, залучених на договірних засадах із місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних та культурних програм, контролюють їх виконання (ч. 2 ст. 61, ч. 1 ст. 62 Закону № 280).

Таким чином, районні й обласні ради (органи місцевого самоврядування), які повністю утримуються за рахунок, відповідно, держбюджету чи місцевого бюджету, є бюджетними установами (провадять свою діяльність на підставі кошторису), а ті, своєю чергою, є неприбутковими.

www.interbuh.com.ua

*читайте коментар до листа в Бюджетній бухгалтеріі, № 42, 2016

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(10)
яяя
17.11.2016
ой, как всегда, вовремя
аааа
17.11.2016
Это точно!!!
Cемен
17.11.2016
Cтрана идиотов!!! Браво!!!
Сергій
17.11.2016
Пів року чмарили з установчими документами, 01.11. 2016 - отримали підтвердження що неприбуткова податкової , а тепер Нетреба
Катя
17.11.2016
А я спішила.. возила доки... а тут вже НЕТРЕБА
Наталья
17.11.2016
Мы тоже внесли изменения - утвердили на сесии , изменения в регистрационой службе сделали, Вроде молодцы!!!
А получается как всегда - все зря!!!!
Есть класное выражение --"НЕ ТОРОПЫСЯ!"""
Наталія
18.11.2016
Один мій керівник завжди говорив: "Не спіши, нехай документ вилежиться", і це завжди спрацьовувало...
Ірина
24.11.2016
А сільським виборчим комісіям що робити? У нас податкова вимагає статут і ніякі умовляння і посилання на ЗУ "Про вибори " не діють.
Олена
06.12.2016
якже з адміністраціїями та її структурними підрозділами
Олена
06.12.2016
мова йде зараз у нас і про нотаріальне засвідчення положення, і все це з власного гаманця
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн