Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.02.20
7047 11
Друкувати
Обране

Працівники зможуть вільно обирати банк для отримання зарплати

Національний банк України має намір оптимізувати порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам. Це пов’язано із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку* (далі - номер рахунку за стандартом IBAN).

Тепер клієнт банку (роботодавець) отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам підприємства (організації, установи) із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Відповідні зміни містить проєкт постанови Правління НБУ "Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" (далі - Проєкт), що пропонується для громадського обговорення.

Це дасть можливість працюючим громадянам реалізувати право самостійно відкривати рахунок у будь-якому банку для отримання заробітної плати або винагороди за виконану роботу.

"Громадянин, а не роботодавець, має сам обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб це право дійсно реалізовувалося. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг", - зауважив заступник Голови Національного банку Сергій Холод.

За повідомленням міністра КМУ Дмитра Дубілета, якщо все піде за планом, вже у травні цього року працівники отримають змогу вільно обирати банк для отримання заробітної плати.

Також Проєктом уносяться інші зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, пов’язані зі змінами в законодавстві України, зокрема Кодексі України з процедур банкрутства, Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Аналіз регуляторного впливу цього Проєкту. 

 

НБУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
11
ніка
11.02.2020
ощадбанк на даний час такої послуги для бюджетних установ не надає. і я змушена заключати зарплатний проєкт з приватбанком, бо деякі працівники хочуть обслуговуватись у приваті. для бухгалтерів тільки "полегшення" роботи...
Олена ЦСССДМ ніка
11.02.2020
Ми обслуговуємось в ощадбанку.
*** Олена ЦСССДМ
11.02.2020
За "підтягування" айбану іншого банку Ощад хоче 50 грн., за перерахування на чужі айбани щомісяця потрібно сплатити 39 грн. Бачу, як поспішив державний банк виконати ініціативи кабміну!
ніка ***
12.02.2020
моє відділення ощад сказало що таку послугу надають тільки приватним підприємцям. кожен робить як хоче... жах
Євгеній ніка
12.02.2020
В статті зазначено, що підготовлено проект і викладено для громадського обговорення. Вивчайте, пропонуйте. Чому обурюватися тут невиконанням чогось, що ще не прийнято?!
111
11.02.2020
в привате прикреплять чужие карты к зарплатному проекту мы пробовали (и успешно) еще в мае 2018
Тетяна 111
11.02.2020
Спасибо. Это выход из ситуации для бухгалтера.
Злой Бух
18.02.2020
я всё понимаю права человека и т.д., но снова головная боль бухгалтеру. Вы представьте, сегодня работник на одном банке, завтра ему захочется на другом. Проблем станет больше.
nadija Злой Бух
18.08.2020
А якщо людина стала жертвою шахрайських дій,має негативний досвід з приват..???.....тоді що? Працювати за дякую?!Тому,що бухгалтера болить голова...йому не зручно?
K.lvbkf
20.02.2020
Якщо приймуть цей проект, це буде добре. Хоча в Законі про працю все це прописано.
nadija
18.08.2020
Пройшли вже громадські обговорення???МОЖЛИВО ХТОСЬ ЗНАЄ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі