Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.10.15
6485 0
Друкувати
Обране

При наданні платних послуг плавального басейну необхідно застосовувати РРО

ДФС у Житомирській області у листі від 08.10.2015 р. № 757/06-30-22-05-12 розглянула наступне запитання: бюджетна установа, яка є неприбутковою організацією, має плавальний басейн і надає платні послуги населенню. Надання цих послуг підтверджено видачею абонементів на місяць, які виготовлені типографським способом з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, що відповідає вимогам п. 4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон).

Розглядаючи це запитання, ДФС зазначила наступне.

Так, п. 1 ст. 3 Закону передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/ або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Також у п. 2 ст. 3 Закону є вимога про те, що такі суб’єкти повинні видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції».

Поряд з цим у ст. 9 Закону визначено перелік, коли РРО та розрахункові книжки не застосовуються. Проте у зазначеній статті відсутня пільга щодо незастосування РРО при наданні послуг.

Також автори листа нагадали, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно- спортивних і видовищних закладів. Саме так виглядає п. 4 ст. 9 Закону.

З урахуванням вищенаведеного та вимог чинного законодавства висновок такий: при наданні таких послуг слід застосовувати РРО.

Інформаційна сторінка / БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі