Нашi сайти:

Актуально з форуму: нюанси придбання основних засобів в бюджетних організаціях в 2015 році

Згідно з НП(С)БО 121 «Основні засоби» в первісну вартість придбаних основних засобів входить ПДВ? Як правильно включати ПДВ до первісної вартості, та списувати суми копійок?


Так, згідно з п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 121 «Основні засоби», первісна вартість об'єкта основних засобів у разі придбання за плату складається з таких витрат:

— суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);

— реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів;

— суми ввізного мита;

— суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються суб'єктові державного сектору);

— витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів;

— витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів;

— інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Таким чином, суми ПДВ, сплаченого під час придбання основних засобів, слід включати до первісної вартості таких об'єктів за умови, що ці суми ПДВ не відносяться до податкового кредиту. Інакше кажучи, якщо ви купуєте необоротні активи за рахунок коштів загального фонду або за рахунок коштів спецфонду, але не маєте права на податковий кредит, то ви включаєте ПДВ до первісної вартості придбаних об'єктів.

В свою чергу, облік об'єктів основних засобів відповідно до п. 11 розд. ІІ НП(С)БО 121 «Основні засоби» ведеться за первісною вартістю в гривнях без копійок. Суми копійок списують, однак не на видатки установи, як це було раніше, а на зменшення фонду у незавершеному капітальному будівництві (Дт 402 Кт 141-143).

Зверніть увагу, для того, щоб рахунок 14 закривався, потрібно при оприбуткуванні необоротних активів складати такі проводки:

1) відображено вартість придбаних (виготовлених власними силами) об'єктів необоротних активів: Дт 141-143 Кт 364, 675;

2) відображено фактичні видатки: Дт 801, 802, 811-813 Кт 402.

А при введенні в експлуатацію необоротних активів:

1) зараховано об'єкти капітальних інвестицій після введення їх в експлуатацію до складу основних засобів та нематеріальних активів (без сум копійок):  Дт 101-122 Кт 141-143;

2) відображено зміни в складі капіталу Дт 402 Кт 401.

Лише після цього формуємо проводку зі списання суми копійок: Дт 402 Кт 141-143.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі