Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.06.15
2108 0
Друкувати
Обране

Про накладення адміністративних стягнень робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ, ЛИСТ, від 02.06.2015 р. № 24-17-923
Про надання роз'яснень


   У зв'язку із чисельними зверненнями робочих органів Фонду стосовно змін, що внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77 (далі — Закон № 77), який набрав чинності з 1 січня 2015 року Виконавча дирекція Фонду повідомляє.
   
   Законом № 77 у новій редакції викладено Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі — Закон № 1105). Пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 визначено, що до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. При цьому, пунктом 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 чітко визначено, що нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом.
   
   Тобто, органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на даний час діють в межах Закону № 1105 та на підставі чинних нормативно-правових актів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
   
   Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 9 Закону № 1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.
   
   Відповідно до п. 5. ч. 1 ст. 10 Закону № 1105 Фонд має право на накладання і стягування фінансових санкцій та адміністративних штрафів, передбачених законом за порушення вимог цього Закону.
   
   Таким чином, до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виконує функції та завдання передбачені Законом № 1105.
   
   Статтею 1655 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) передбачено, що порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів, тягнуть за собою накладення відповідного штрафу.
   
   Відповідно до статті 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
   
   Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
   
   Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
   
   Відповідно до вимог Закону № 77 з 1 квітня 2015 року виключено статтю 24411 КУпАП — «органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (ст. 1655)».
   
   Разом з цим, з 1 квітня 2015 року статтю 24410 КУпАП викладено в новій редакції, зокрема: «Органи Фонду соціального страхування України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (ст. 1655), про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (ст. 1655), а також перешкоджанням уповноваженим особам органів Фонду соціального страхування України у здійсненні перевірок (ст. 18823).
   
   Від імені Фонду соціального страхування України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду та їх заступники».
   
   Враховуючи зазначене, з 1 квітня 2015 року робочі органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення в рамках Закону № 1105 від імені Фонду соціального страхування України та застосовувати адміністративні штрафи, передбачені ст. 165 КУпАП та ст. 18823 КУпАП. Цим правом відповідно до Закону № 1105 наділено Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до завершення в установленому порядку заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України.
   
   Водночас, при винесенні постанов за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення необхідно враховувати вищезазначені змінидо КУпАП.
   
   
   В.о. директора

Т. А. Нагорна
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі