Що робити, якщо виданий лікарем листок непрацездатності має недоліки в оформленні або виправлення?

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі – Закон № 1105), підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.


Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі передбачені Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455 та Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 3 листопада 2004 року № 532.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконуючи свої функції, відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг та приймає рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (ст. 30 Закону № 1105).

Отже, бухгалтер може провести розрахунок виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності після прийняття комісією (уповноважений) із соціального страхування відповідного рішення, яке оформлюється протоколом.

У разі виявлення будь-яких недоліків в оформлені листка непрацездатності, необхідно здійснити виправлення тексту, що підтверджується записом "Виправленому вірити", підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності". 

Особливо звертаємо увагу, що допускається не більше двох виправлень на листку непрацездатності, (крім пунктів 2 і 4 графи лицьового боку листка непрацездатності «Причина непрацездатності», які виправленню не підлягають). В разі якщо на документі більше двох виправлень, або два виправлення та існують невиправлені помилки, то бланк вважається зіпсованим і підлягає заміні.

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі