Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10675 7
Друкувати
Обране

Щодо відображення в бухгалтерського обліку соціальних виплат

Згідно з вимогами Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 124 «Доходи»,


затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2010 р. № 1629:

  • обмінна операція — це господарська операція з продажу/придбання активів в обмін на грошові кошти послуги (роботи), інші активи або погашення зобов’язань;
  • необмінна операція — це господарська операція, яка не передбачає передачі активів, послуг (робіт) в обмін на отриманий дохід або активи, але може передбачати виконання певних умов.

Класифікація витрат суб’єктів державного сектору наведена в розділі II Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.05.2012 р. № 568 (далі — Стандарт 135).

Відповідно до вимог підпункту 3.1 пункту 3 розділу III Стандарту 135 витрати за обмінними операціями, пов’язані із виконанням суб’єктом державного сектору своїх повноважень, визначених законодавством, що покриваються за рахунок бюджетних асигнувань, визнаються одночасно із зменшенням активу або збільшенням зобов’язання.

Пунктом 4 розділу III Стандарту 135 визначено, що витрати за необмінними операціями визнаються одночасно з вибуттям активів (коштів, товарів, робіт, послуг), що призводить до зменшення майбутніх економічних вигід та/або потенціалу корисності, пов’язаних з використанням цього активу, та за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Перелік рахунків і субрахунків для узагальнення у бухгалтерському обліку інформації про факти діяльності суб’єктів державного сектору визначає План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 р. № 1203.

Таким чином, інформація про витрати формується в бухгалтерському обліку відповідно до критеріїв їх визнання, ознак і характеристик, а також мети отримання і витрачання установою коштів та відображаєтьсяна відповідних субрахунках бухгалтерського обліку.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 11, суб’єкт державного сектору самостійно на основі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі визначає за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів облікову політику, а також зміни до неї.

Відображення в бухгалтерському обліку операцій з активами та зобов’язаннями розпорядника бюджетних коштів здійснюється відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. № 1219 (далі — Типова кореспонденція).

Відповідно до Типової кореспонденції суб’єкти державного сектору у разі потреби можуть застосовувати кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями, що не передбачена цією Типовою кореспонденцією, із збереженням єдиних методологічних засад, визначених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі та іншими нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку в державному секторі, яка визначається у розпорядчому документі про облікову політику.

Лист МФУ від 14.09.2017 р. N 35220-07/10/24609

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(7)
Куку
09.10.2017
Ответа на вопрос НОЛЬ! Минфин походу не понимает и сам как теперь учёт вести и какие счета использовать, столько воды налито, а ответа нет! Стыдно должно быть товарищам из Минфина!
оооо Куку
11.10.2017
понабирають профанів, дурбеликів, а нам як хоч так і працюй...
Ельза Куку
16.10.2017
Я повністю згодна з Куком!
оксана
09.10.2017
Ну и что Вы нам ответили? Стипендия - необминна чи обминна операция ? А?! Куда ее ( тут куча матерных слов ) вносить в отчетности? За мучили Вы !!!
оксана оксана
09.10.2017
У нас 8 водителей - так вот они не ругаются так , как я за этот год научилась!!! с Вашим новым бухучетом!!!
Галя оксана
09.10.2017
Оксана, думаю больших матершинников, чем бухгалтера бюджетных учреждений в нашей стране, НЕТ!........ Прорабы, сантехники отдыхают
Олга
12.10.2017
Матюками делу не поможешь. Только расстроишь. Может потому так и живем
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд