Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
13427 3
Друкувати
Обране

Щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій з безоплатної передачі, отримання активів

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби" (далі - Стандарт 121), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. N 1202.


Відповідно до пункту 8 розділу II Стандарту 121 первісна вартість основних засобів, отриманих безоплатно від суб'єктів державного сектору, дорівнює первісній (переоціненій) вартості основних засобів суб'єкта державного сектору, що їх передав, з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу, з наведенням нарахованої суми зносу.

У разі, якщо відсутня достовірна інформація щодо первісної вартості основних засобів, первісна вартість визначається на рівні справедливої вартості на дату отримання, оцінка якої проводиться відповідно до законодавства.

Відображення в бухгалтерському обліку операцій з активами та зобов'язаннями розпорядника бюджетних коштів здійснюється відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. N 1219 (далі - Типова кореспонденція).

Відображення у бухгалтерському обліку суб'єктів державного сектору безоплатно отриманих основних засобів (крім внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об'єктами державної (комунальної) власності) здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.11, 5.6 Типової кореспонденції.

Безоплатна передача (крім внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об'єктами державної (комунальної) власності) основних засобів відображається відповідно до пунктів 1.27, 1.28 Типової кореспонденції.

Відповідно до Типової кореспонденції суб'єкти державного сектору у разі потреби можуть застосовувати кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями, що не передбачена цією Типовою кореспонденцією, із збереженням єдиних методологічних засад, визначених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі та іншими нормативно-правовими актами збухгалтерського обліку в державному секторі, яка визначається у розпорядчому документі про облікову політику.

Лист МФУ від 05.01.2018 р. N 35200-02-2/609

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Іра
21.02.2018
Що ж вони про 1.17 забули, з тими проведеннями і так все зрозуміло було
Кристина
22.02.2018
Підскажіть, будь ласка. Як визначити первісну вартість безоплатно отриманих основних зсобів, якщо відсутня достовірна інформація щодо їх первісної вартості? В установі є постійно діюча комісія, але члени її далеко не спеціалісти з оцінки ОЗ?Якщо наша комісія повинна оцінити, то на що їй спиратись? Як пояснити перевіряющим, чому оцінили саме так, а не інакше?


Людмила
28.03.2018
Кристина правильно поставила вопрос.Я считаю ,что эту всю галиматью составляли и внедряют в жизнь люди далекие от практической работы ,а может просто очень заумные.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд