Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10317 3
Друкувати
Обране

Щодо відображення в обліку земельної ділянки

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.


Згідно із абзацами одинадцятим, п'ятим та третім частини першої статті 1 Закону:

  • первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію;
  • господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства;
  • активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигід у майбутньому.

За припасами абзацу восьмого частини другої статті 13 Закону України "Про оцінку земель" для відображення вартості земельних ділянок та права користування земельними ділянками у бухгалтерському обліку проводиться їх експертна грошова оцінка.

При цьому експертна грошова оцінка земельних ділянок - це результат визначення вартості земельної ділянки та пов'язаних з нею прав оцінювачем (експертом з питань оцінки земельної ділянки) із застосуванням сукупності підходів, методів та оціночних процедур, що забезпечують збір та аналіз даних, проведення розрахунків і оформлення результатів у вигляді звіту (абзац сьомий частини першої статті 1 Закону України "Про оцінку земель").

Отже, звіт про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки є первинним документом, на підставі якого підприємства, установи та організації відображають у бухгалтерському обліку вартість земельної ділянки як активу.

У разі, якщо після відображення в бухгалтерському обліку підприємства вартості земельної ділянки згідно із зазначеним звітом не відбувалося дій або подій, які викликали зміни в структурі активів та зобов'язань підприємства, немає підстав вважати завищенням або заниженням вартості земельної ділянки, зокрема через закінчення терміну дії звіту про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Лист Держаудит служби України від 08.11.2018 р. N 25-14/554

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
яна
24.07.2019
як вірно зробити ,на обліку стояла вартість землі згідно нормативної оцінки провели експертну вартість стала менша які зробити проводки щоб було вірно?
Kamila яна
02.08.2019
Зменшення внесеного капіталу, зменшення ОЗДт 5111 Кт 1011
світлана
10.01.2020
а якщо кущі перевели до земель несільськогосподарсокого призначення а там була амортизація як її знять ,яко проводка.На землі несільськогосподарського призначення амортизація ненараховується ,а на багаторічні насадження так
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд