UA | RU

Списання палива і мастильних матеріалів доцільно здійснювати відповідно до норм за єдиною прозорою системою

Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті затверджено наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. N 43 (далі - Норми).


У розділі "Загальні положення" Норм визначено, що Норми призначені для планування потреби підприємств, організацій та установ у пально-мастильних матеріалах і контролю за їх витратами, ведення звітності, запровадження режиму економії і раціонального використання нафтопродуктів, об'єктивно визначають порядок встановлення базових лінійних норм на основі централізовано зібраних даних із застосуванням механізму попередньої апробації в різноманітних природно-кліматичних, дорожніх та інших умовах в цілому в Україні (без конфлікту інтересів зацікавлених сторін: користувачів, водіїв і власників). При цьому забезпечується єдиний підхід щодо проведення суб'єктами господарювання розрахунків нормативних витрат палива для транспортних засобів, а також контроль правильності та обґрунтованості цих розрахунків.

Передмовою до Норм визначено, що нормативний документ призначений для підприємств, організацій та установ (юридичних осіб) різних форм власності, що діють на території України і експлуатують автомобілі.

Отже, вважаємо, що списання палива і мастильних матеріалів дорожнім транспортом суб'єктів господарювання незалежно від відомчої підпорядкованості, форми власності або форми оподаткування доцільно здійснювати відповідно до Норм за єдиною прозорою системою.

Застосування підприємством нормативних витрат палива, що перевищують гранично допустимі значення, встановлені Нормами, або безконтрольне списання палива і мастильних матеріалів за "фактичними витратами" є неприйнятним в Україні, оскільки це створює умови для зловживань.

Лист Мінінфраструктури від 21.02.2017 р. N 1441/18/10-17

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
Людмила
11.05.2017
Прошу прощения, возможно задам глупый вопрос, но все же задам: а разве раньше мы не по этим нормам списывали ГСМ? Ну разве что плюс изменения к Нормамь01.03.2012г. Или я что-то не так понимаю? Или это просто письмо "для профилактики"?
Нюша Людмила
11.05.2017
Та мабудь що для профілактики, або чергова загальна відповідь на чиєсь дурне питання чи можна списувати паливо понаднормово :))
ната Людмила
15.05.2017
раніше там не було слова "прозорою" напевно що ))
Татьяна
11.05.2017
ИМХО письмо "для порядка", чтобы неродивым руководителям неповадно было "пить" бензин декалитрами прикрываясь коэффициентами.
Людмила
11.05.2017
Благодарю, значит, тихонечко проходим мимо)))
Пітекантроп
04.01.2018
а якщо авто немає в переліку наказу 43, як тоді списувати пальне?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі