Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.02.21
35090 0
Друкувати
Обране

Талони на ПММ: обліковуємо та списуємо правильно

Світлана Вежичаніна
Світлана Вежичаніна експерт з фінансових питань журналу «Бюджетна бухгалтерія»

Талонами на ПММ1 вважаються спеціальні талони, придбані за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу. Пред’являючи такий талон, їх власник підтверджує своє право на отримання фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки на АЗС (п. 3 Інструкції № 2812). Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2021/№ 8

 

Відпуск нафтопродуктів за талонами можливий виключно в межах строку їх дії.

З огляду на це, в договорі про постачання пального доцільно обумовити можливість заміну талонів, у разі необхідності, на нові рівнозначного номіналу. 

Придбання ПММ за талонами

Видатки на придбання ПММ (у тому числі за талонами) слід здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Цього вимагає п. 15 п.п. 2.2.1 Інструкції № 3333.

Після перерахування коштів на рахунок постачальника покупець отримує талони на визначену кількість пального відповідної марки. Одночасно з передачею бланків талонів постачальник виписує видаткову накладну на загальну кількість ПММ. У подальшому для отримання необхідної кількості пального покупець (його представник – водій) пред’являє на АЗС безпосередньо талони. 

Облік руху талонів

Після отримання талонів МВО4 має вести аналітичний облік їх руху.

При цьому необхідно фіксувати дані про кількість отриманих, виданих або повернутих талонів та їх номінал.

Типових форм для обліку руху талонів не передбачено. Установа повинна самостійно розробити і затвердити необхідні форми. Порядок документування руху талонів на ПММ необхідно прописати у наказі про організацію бухобліку вашої установи. І не забудьте навести безпосередньо форму документа у додатку до відповідного розпорядчого документа.

Наприклад, можна використовувати форму під назвою Відомість з обліку талонів на ПММ. Вести таку відомість рекомендуємо у розрізі марок пального, які є в установи. Тут мають знайти своє відображення такі відомості:

  • марка ПММ;
  • ім’я та прізвище МВО;
  • залишок талонів на початок і кінець звітного місяця;
  • кількість отриманих протягом місяця талонів та їх номінал;
  • кількість виданих протягом місяця талонів та їх номінал;
  • підпис водіїв про отримання талонів тощо. 

Використання талонів

Факт використання талонів підтверджують чеками РРО, отриманими водієм на АЗС. Приймаючи чеки РРО, необхідно перевіряти дату та час їх видачі на АЗС.

Цю інформацію обов’язково слід порівняти з графіком роботи і маршрутом водія на відповідному авто.

Невикористані талони водій має повернути МВО не пізніше останнього робочого дня звітного місяця.

За підсумками кожного місяця МВО складає та надає до бухгалтерської служби Звіт про використання талонів на ПММ разом із чеками РРО. Типової форми такого звіту також не існує. Тож вона може бути створена та затверджена внутрішнім наказом установи.

Результати місячного обороту пального, як правило, відображають в Акті приймання-передачі ПММ із зазначенням асортименту, кількості та вартості отриманого протягом місяця пального.

Акт складають в останній робочий день поточного місяця, та засвідчують його погодження своїми підписами покупець і постачальник. 

Використання пального

Факт використання пального підтверджує подорожній лист. Типова форма первинного обліку роботи службового легкового автомобіля скасована. Тому кожна установа повинна самостійно розробити і затвердити форму цього документа. За зразок найчастіше беруть скасовану типову форму, затверджену наказом № 746

Списання ПММ за талонами

На підставі подорожніх листів та отриманого від МВО звіту з чеками РРО бухгалтер проводить списання використаного пального за талонами. Разом з тим при списанні ПММ обов’язково контролюють дотримання установлених норм витрат. Як діяти у випадку перевитрати пального, вам допоможе розібратися наша публікація «Перевитрата пального: що робити?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 37, с. 9).

Щодо оформлення списання ПММ. Типова форма Акта списання запасів № 3-2, затверджена наказом № 1307, з 2 лютого цього року більше не діє. Водночас Мінфін пропонує використовувати форму Акта списання запасів, наведену у додатку до Методрекомендацій з обліку запасів8. То чому б не дослухатися до рекомендацій головного фіноргану. 

Бухгалтерський облік талонів

Для узагальнення та обліку усіх видів ПММ призначено субрахунок 1514 «Пально-мастильні матеріали». Не є винятком і закуплене та передане на зберігання пальне, яке буде відпускатися за талонами.

Для деталізації операцій з надходження і використання пального за талонами радимо застосовувати окремі аналітичні рахунки в межах субрахунку 1514. Наприклад, як-то:

-  1514/1 «Пально-мастильні матеріали за талонами» — для обліку пального, відпуск якого буде здійснюватися за талонами;

1514/2 «Пально-мастильні матеріали в баку автомобіля» — для обліку пального, заправленого в бак службового автомобіля.

 

У В А Г А !

Безпосередньо талони на ПММ (бланки-дозволи) не є окремими об’єктами обліку. Вони не належать ані до бланків документів суворого обліку, ані до грошових документів. 

З огляду на це, при видачі талонів на ПММ водію не потрібно відображати заборгованість за розрахунками з підзвітними особами. Немає підстав і вимагати від водія надання авансового звіту про використання отриманих талонів. 

1 ПММ — пально-мастильні матеріали.

2 Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена спільним наказом Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінтрансзв’язку, Держкомітету з питань техрегулювання та споживполітики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155.

3 Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333.

4 МВО — матеріально відповідальна особа.

5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88.

6 Наказ Держкомстату «Про затвердження типової форми первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкції про порядок її застосування» від 17.02.98 р. № 74.

7 Наказ Держказначейства «Про затвердження типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ та інструкції про їх складання» від 18.12.2000 р. № 130.

8 Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11. 

Примірні форми Відомості з обліку талонів на ПММ та Звіту про використання талонів на ПММ ви знайдете у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 8, с. 15-16. Також на сторінках нашого видання наведено приклад відображення операцій із надходження і використання пального за талонами. 

Читати докладніше

 

Окрім того, у свіжому випуску «Бюджетної бухгалтерії»:

Зустрічайте нові форми ПН і декларації з ПДВ

Анкета головбуха: не зволікайте з поданням

Тук-тук! Хто там? – Зміни до НП(С)БО 128

Лист ФДМУ «Щодо переоцінки об’єктів оренди в обліку балансоутримувача» від 05.02.2021 р. № 10-24-2411

Переоцінювати об’єкт оренди чи ні? Ось у чому питання

Закупівлі у лютому: шукаємо відповіді разом

Закупівельний процес набирає своїх обертів. Адже закупівельними процедурами цілком і повністю займаються замовники. Розглянемо, які запитання виникали у ваших колег у лютому, та поділимось з вами практичними порадами.

Територія кладовища: нюанси обліку для ОМС

На території селища знаходяться два кладовища. Виникає запитання: чи потрібно зараховувати такі об’єкти на баланс селищної ради? І якщо так, то на якому субрахунку їх слід обліковувати? Чи потрібно присвоювати цих об’єктам інвентарні номери?

«Дитячі» аліменти — 2021: бухгалтерські нотатки

Тема аліментів завжди актуальна для роботодавців. Адже саме вони мають утримувати та перераховувати ці виплати. Проте при виконанні такої роботи виникає чимало запитань. Знайти відповіді на них вам допоможе наша стаття.

Головбух ≠ сумісник: шукаємо докази разом

Чи може головний бухгалтер бюджетної установи працювати за сумісництвом фахівцем із публічних закупівель?

Декрет на «основній» роботі і неповна ставка за сумісництвом

Жінка за основним місцем роботи перебуває у відпустці для догляду за дитиною. Чи може вона працювати за сумісництвом на 0,25 ставки? Якщо так, то чи потрібно платити ЄСВ з МЗП?

«Карантинна» доплата медикам в освіті: чи потрібна атестація?

Чи потрібно проводити атестацію робочих місць медпрацівників закладів освіти для встановлення їм доплати за роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я 20 % посадового окладу?

Відпускна компенсація після декрету: як проводити розрахунок?

Працівниця 8 лютого 2021 року вийшла з відпустки для догляду за дитиною до 3 років. 19 лютого вона звільняється. При звільненні їй має бути виплачена компенсація за 14 календарних днів невикористаної щорічної відпустки.

Оклад працівниці — 3872 грн. Вона працювала на умовах неповної зайнятості (0,5 штатної одиниці). Як розрахувати суму відпускної компенсації?

Доплата до МЗП: нюанси для сумісництва

Працівник установи одночасно є внутрішнім сумісником. У лютому 2021 року він відпрацював усі дні, передбачені графіком. Йому нараховано: за основною посадою з урахуванням зайнятості — 3084 грн (4112 грн х 0,75 ст.); за сумісництвом — 1936 грн (3872 грн х 0,5 ст.). Як визначити суму доплати до МЗП?

Відрядження та доплата до МЗП: що враховувати?

Працівника бюджетної установи направлено у відрядження 1 і 2 березня 2021 року. Йому встановлено посадовий оклад у розмірі 4112 грн (7-й тарифний розряд за ЄТС) та премію — 30 % від окладу. У січні та лютому 2021 року він відпрацював усі дні. Загальна сума зарплати за цей період становить 12000 грн. Як оплатити час перебування у відрядженні в березні 2021 року? Чи потрібно у цьому місяці нараховувати доплату до МЗП?

Календар бухгалтера на березень 2021 року

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
30.06.22 Щодо документів, які підтверджують факт знищення або пошкодження орендованого майна внаслідок збройної агресії російської федерації Якими документами можуть бути підтверджені факти знищення або пошкодження орендованого майна внаслідок збройної агресії російської федерації?
29.06.22 Інвентаризація активів у воєнний час: нові правила від Мінфіну Мінфін розробив проєкт наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку». Зокрема, ним передбачається врегулювати питання щодо особливостей проведення інвентаризації підприємствами, установами, організаціями, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або в районах проведення воєнних (бойових) дій.
14.06.22 Мінфін підготував нові форми з обліку та списання запасів Міністерство фінансів оприлюднило проект Наказу «Про затвердження типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання»
коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.