UA | RU

Уряд визначив порядок проведення перевірок інспекторами праці

На засіданні Уряду 26 квітня прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

 Мета акту - забезпечення виконання положень статті 259 КЗпП України, Конвенції МОП № 81 Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці.

 Рішенням Уряду врегульовується механізм державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, запроваджуються нові підходи у стосунках держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.

 Так, передбачено, що роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.

 Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця так званого «аудиту» трудового законодавства, а заходи впливу застосовуватимуться лише у випадку, якщо роботодавець відмовляється усувати порушення законодавства про працю.

 Водночас ухвалена постанова визначає ефективний механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком Уряду у боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців.

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
бухгалтерія-це любов
27.04.2017
тільки вони перевіряють і штрафують бюджетників, а дрібні приватники як платили зарплату без дотримання МЗ та ще й не вчасно - так і продовжують. У нас перевірили інсп+екція з праці та охорона праці - це жах, все не так, все закрили, всіх нагородили, а ви за свою мізерну платню платіть штрафи по 1600 та 9200
Коля
28.04.2017
То може ті інспектори нарешті розберуться, чому головбухи УправлІнь освіти м. Києва щомісяця отримують премії, що у декілька разів перевищують їх посадовий оклад. Премії цих головбухів формуються із невиплаченої частини надбавок і доплат простих бухгалтерів та техпрацівників: подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для рядових бухгалтерів зазначає 50-відсоткову надбавку, а реально виплачує їм лише по 20-30 відсотків ; решту головбух розподіляє на власний розсуд у вигляді премій , в основному, собі та заступникам. -------------------------------------------------------------------------------------------. ------------------------------------------------------------------Кажуть, що це порушення є не тільки у Києві, а і у інших містах, і не тільки в освіті; і були скарги працівників , а віз і досі там .
света Коля
30.04.2017
Коля, смени музыку! Уже даже не смешно. Тебе пора лечиться.
Коля света
01.05.2017
Хіба це шахрайство від головбухів вже припинилось?
Неголовний бухгалтер Коля
16.05.2017
Коля, на то вони і головбухи, щоб оцінити вклад кожного працівника в роботу, в тому числі ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ головбуха та рядового працівника бух.служби. І на цьому не слід акцентувати увагу, та виносити це на огляд всіх. В нашому управлінні - "все по честноку"
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі