Нашi сайти:
5982 5
Друкувати
Обране

Відображення в бухобліку операцій, що здійснюються за рахунок коштів субвенцій - думки ДКСУ та Мінфіну розділились

Відповідно до пункту 4 р. II Стандарту 121 об'єкт основних засобів оцінюється за первісною вартістю, якою є, зокрема, вартість придбання у разі придбання за плату.


Згідно з вимогами р. IX Методрекомендацій витрати на будівництво, виготовлення, придбання і поліпшення об'єктів основних засобів з початку і до закінчення зазначених робіт та введення об'єктів в експлуатацію визнаються незавершеними капітальними інвестиціями. 

Зарахування об'єктів капітальних інвестицій на підставі первинних документів до складу основних засобів відображається з відповідним зменшенням капітальних інвестицій. Одночасно відображається збільшення внесеного капіталу та зменшення цільового фінансування.

Перелік рахунків і субрахунків для узагальнення інформації про факти діяльності суб'єктів державного сектору у бухгалтерському обліку визначає План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 N 1203.

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 N 1219, облік та узагальнення інформації про наявність та рух коштів фінансування заходів цільового призначення, зокрема коштів, які спрямовуються на придбання необоротних активів (у тому числі землі, нематеріальних активів тощо), на будівництво (придбання), модернізацію, реконструкцію та реставрацію (у тому числі житла (приміщень), інших об'єктів), на створення державних запасів і резервів; на придбання фінансових інвестицій, капітальних активів тощо, відображаються на рахунку 54 "Цільове фінансування".

За кредитом рахунку відображається отримання коштів на фінансування заходів цільового призначення або вилучення з бюджетних асигнувань цільового фінансування на суму поточних витрат, що включаються до вартості об'єкта необоротного активу згідно із законодавством.

За дебетом рахунку відображається зменшення цільового фінансування на створення (придбання) необоротних активів, на суму внесеного капіталу внаслідок оприбуткування активів розпорядником бюджетних коштів та державним цільовим фондом.

Відображення в бухгалтерському обліку здійснення витрат на будівництво, виготовлення, придбання і поліпшення об'єктів основних засобів з початку і до закінчення робіт та введення об'єктів в експлуатацію здійснюється відповідно до пунктів 1.4 - 1.9 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 N 1219.

З огляду на зазначене, суб'єкти державного сектору відображають у бухобліку надходження та використання коштів субвенцій на субрахунках відповідно до їх економічної суті.

Згідно з Порядком заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.02.2017 N 307, суб'єкт державного сектору відповідає за достовірність даних, наведених у фінансовій звітності.

Для забезпечення порівнянності показників форм фінансової звітності співставлення показників здійснюється виключно відповідно до Методичних рекомендацій з перевірки порівнянності показників фінансової звітності суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2017 N 1170, які відповідають вимогам національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі.

Лист МФУ від 08.02.2019 р. N 35220-06-5/3692

 

Нагадємо ДКСУ в листі від 15.01.2019 р. N 16-08/1711 висловила зовсім іншу думку. Висновок листа ДКСУ був про те що при відображенні у бухобліку операцій з придбання активів за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів субрахунок 5411 "Цільове фінансування розпорядників бюджетних коштів" Плану рахунків не застосовується.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Карл
02.04.2019
Интересно что по этому поводу думают КМУ, ВРУ , Порошенко и Путин и все таки найдем истину
Яна
02.04.2019
І що нам робити?
Олексій Іванніков
02.04.2019
Що ще один раз доводить, що Казначейство забагато на себе бере.
Ikar Олексій Іванніков
02.04.2019
Вкотре доводить що по наказам МФУ надавати роз'яснювання має право лише МФУ
Енгрібьорд
03.04.2019
Ржунімагу. В котре довели очевидну істину. Роби як знаєш, а потім прийде дерджаудитслужба і в будь-якому разі скаже , що зробив не правильно.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі