Відокремлені підрозділи неприбуткових організацій не підлягають окремому включенню їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Відповідно до підпункту 14.1.30 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі за текстом – ПКУ) поняття «відокремлені підрозділи» вживаються у значенні, визначеному Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ) та Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».


Так, згідно зі статтею 95 ЦКУ філія - це відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відомості про філії юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Підпунктом 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 ПКУ встановлено, що платниками податку - резидентами є суб’єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 статті 133 ПКУ.

Отже, статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам пункту  133.4 статті 133 ПКУ, надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичні особи, то відокремлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій.      

До неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 ПКУ і не є платниками податку, зокрема можуть бути віднесені:

  • бюджетні установи;
  • громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди
  • спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;
  • житлово-будівельні кооперативи
  • об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;
  • професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;
  • сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
  • інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Отже, оскільки з початку 2015 року платниками податку на прибуток є виключно юридичні особи та враховуючи, що статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам пункту 133.4 статті 133 ПКУ, надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичні особи, то відокремлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Мария
13.09.2016
Колледж Национального университета должен окремо вноситися в Реєстр?? Являемся відокремленим підрозділом, Налоговая настаивает о внесении!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі