Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
14573 13
Друкувати
Обране

Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Такий порядок визначений статтею 116 Кодексу законів про працю України.


Днем звільнення вважається останній день роботи. У цей день працівникові має бути видана заробітна плата, включаючи оплату праці за останній день роботи, компенсація за невикористані дні відпустки.

Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

При наданні відпустки з наступним звільненням розрахунок з працівником повинен бути здійснений в останній день роботи перед відпусткою, хоча в трудовій книжці працівника як день звільнення буде зазначений останній день відпустки.

У разі несвоєчасної виплати належних звільненому працівникові сум роботодавець повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Така відповідальність роботодавця встановлена статтею 117 КЗпП України.

Відсутність коштів у роботодавця не виключає його вини в невиплаті належних працівникові коштів та не звільняє його від відповідальності.

Нетривалий час роботи працівника на підприємстві й незначна частка заборгованості підприємства перед працівником у виплаті заробітної плати також не є підставою для звільнення роботодавця від зазначеної відповідальності.

Наталія Пащенко, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці.

 

Управління Держпраці у Кіровоградській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (13)
Оксана
31.01.2018
А як бути якщо працівник звільнився 29 грудня ми бюджетна установа і фінансування розпочались лише 22 січня 2018 року, а станом на 29.12.2017 все було закрито і заблоковано
Держпраці Оксана
01.02.2018
прийдуть до вас з перевіркою то і впаяють штраф ---і нікого не цікавить могли ви виплатити чи н.і
Бойовий гризун
31.01.2018
Знову перемога, а здається що знову зрада)) Закон хороший, але безглуздий в реаліях бюджетних установ
Оксана
31.01.2018
Да коли ж вони вже будуть думати про бюжетників???? Вони хочуть щоб ми всі вимерли чи що??? самі не фінансують, а штрафи на нас!!! Ми і досі сидимо без кошториса, і коли він буде ніхто не знає! Вже газ відключати їдуть!!!!
аня Оксана
31.01.2018
у Вас хоть газ есть, а у нас его с 2014 года нет, и жизни нет. Война! И плевать им на нас хотелось....
Олег
31.01.2018
Працівник звільнився 10 січня, а кошти на рахунок кинули 17 січня. То хто винен ? Бухгалтеру чи керівнику потрібно було взяти кредит, продати хату чи почку і виплатити розрахункові. Коли нарешті наші дебільні законотворці почнуть хоч трохи аналізувати наскільки їх творчіть відповідає умовам і можливостям сучасності .
Вадим
31.01.2018
"Відсутність коштів у роботодавця не виключає його вини в невиплаті належних працівникові коштів та не звільняє його від відповідальності " - просто шедеврально !!!!! Через відсутність мозку у чинуш типу Пащенко будь -хто може стати винним без вини .
Олександр
31.01.2018
А які фінансові санкції?
Вадим Олександр
31.01.2018
32000 установі , від 510 до 1700 посадовій особі + виплата СЗ працівнику за кожний день прострочки. Звісно не зрозуміло чим установа у якої немає коштів на зарплату буде оплачувати штраф, але як кажуть "закон суров но справедлив" .
Олександр Вадим
01.02.2018
А якщо установа державний орган...то штраф платити як? держава платить державі?
Тетя Зюзя
01.02.2018
Клас! А то мені розрахункові заплатили через два тижні після звільнення, відровіддь була такою, коли хочу, тоді і виплачу, так що такі нехай платять із свого карману!!!!!!!!!!!!!
Оксана
05.02.2018
А вот хто буде відповідати,якщо дали Кошторис тілько по загальному фонду, а по спец ні чого і поки що дозволу користуватися через Довідки спец. не має, в них там щось не поучається, а в мене 103 особи без з/п сидить?????
Маріна
04.07.2018
Що буде якщо при звільненні працівника виплатили компенсацію за не викор. відпустку та половину зар. плати. Іншу половину не виплатили?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд