ВНЗ можуть відкривати рахунки в банках

Українські університети зможуть відкривати власні рахунки та розміщувати кошти за основну діяльність в державних банках. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі повідомив експерт Центру дослідження суспільства Єгор Стадний.


Зокрема, він повідомив, що відповідну можливість університетам надав новий закон «Про вищу освіту», однак практичне втілення цієї норми потребувало внесення необхідних змін до Бюджетного кодексу.

"Справа з фінансовою автономією вищих навчальних закладів дійшла до свого логічного завершення на рівні законодавчої бази, тобто були внесені відповідні зміни у Бюджетний кодекс. Відтепер університети і наукові установи можуть розміщувати кошти за основну діяльність в державних банках. Тобто не в системі державного казначейства", - зазначив експерт.

Він також зазначив, що для реалізації принципу фінансової автономії вищих навчальних закладівна практиці, Кабінету міністрів необхідно затвердити два нормативних акта, що стосуватимуться власне самого порядку реалізації цього права та порядку контролю за використанням цих коштів.

За матеріалами Київської міської організація Профспілки працівників освіти і науки України

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі