Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.08.19
19136 12
Друкувати
Обране

Як буде здійснюватися перехід на міжнародний номер банківського рахунку IBAN

З 5 серпня 2019 року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів.

IBAN (International Bank Account Number – міжнародний номер банківського рахунку) – це стандартна система банківського рахунку в державах Євросоюзу. Його призначення – спрощення операцій між банками різних країн.

Як виглядає IBAN-код?

Номери рахунків IBAN складатимуться з 29 літерно-цифрових символів.

Вони умовно поділяються на дві групи.

Перші 10 знаків – код країни, контрольне число й код банку. Зокрема, перші дві літери UA вказують на код країни, у цьому випадку це Україна.

Наступні за кодом країни два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок під час внесення даних.

Наступні шість цифр – код МФО банку.

Друга група символів, що складається з 19 знаків, – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п'ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку.

Як відбуватиметься перехід на новий формат рахунків?

 

Для банків

1. З 5 серпня до 31 жовтня 2019 року:

  • прийматимуть до виконання документи на переказ коштів/зараховуватимуть кошти на рахунок отримувача за реквізитами, варіації заповнення яких вибрав клієнт-платник;
  • повідомлятимуть контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів – суб’єктів господарювання за стандартом IBAN.

2. З 5 серпня 2019 року:

  • відкриватимуть рахунки (поточні, депозитні) відповідно до вимог стандарту IBAN;
  • забезпечуватимуть формування виписки за рахунком клієнта від дати відкриття рахунку та суми вхідного залишку за діючим рахунком до зміни рахунку за стандартом IBAN з подальшим підтвердженням операцій на будь-яку дату після зміни діючого рахунку клієнта відповідно до стандарту IBAN;
  • виконуватимуть документи на арешт коштів/примусове списання/стягнення коштів незалежно від номера рахунку, зазначеного в цих документах (діючий рахунок до зміни за стандартом IBAN/за стандартом IBAN).

Для клієнтів

1. До 5 серпня 2019 року отримають від банку інформацію про зміну діючого рахунку за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів та зазначення в розрахункових документах. При цьому зміна діючого номера рахунку за стандартом IBAN не призводить до зміни положень договору (договору банківського рахунку/розрахунково-касового обслуговування/банківського вкладу тощо).

2. З 5 серпня до 31 жовтня 2019 року в документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях. Так, у документах на переказ коштів у реквізитах платника/отримувача можуть заповнювати як кілька реквізитів (номер рахунку платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» зазначається нуль.

3. З 1 листопада 2019 року в реквізити розрахункового документа «Рахунок» зазначатимуть номер рахунку платника/отримувача тільки за стандартом IBAN.

Поширені запитання

Що таке рахунок у форматі IBAN?

Це міжнародний номер банківського рахунку відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції» та стандартів Евросоюзу.

Чому рахунки має бути замінено на формат IBAN?

На виконання Постанови НБУ № 162 від 28.12.2018 та задля спрощення й здешевлення розрахунків з іншими країнами світу, зокрема з країнами Евросоюзу.

Коли рахунки буде замінено на формат IBAN?

5 серпня 2019 року.

Як проходитиме зміна рахунків?

Банк самостійно сформує новий номер рахунку й відкриє його клієнту. Також банк самостійно повідомить ДФСУ про закриття попередніх рахунків.

Що робити клієнту для зміни рахунків?

Нічого. Усі обов’язки з відкриття рахунків покладено на банк.

Чи потрібно мені повідомляти своїх партнерів або переукладати діючі угоди, контракти з ними?

З 5 серпня до 31 жовтня 2019 року банки прийматимуть платіжні документи за старими реквізитами.

З 1 листопада 2019 року застосування IBAN буде обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема і транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться лише з використанням IBAN.

Клієнтам усіх банків країни необхідно самостійно внести зміни в реквізитах, зазначених у документації з усіма своїми контрагентами/партнерами, до 31.10.2019 р. включно.

Чи буде також змінено й рахунки в іноземних валютах?

IBAN поширюється на поточні, вкладні (депозитні) рахунки юридичних осіб. Бюджетні рахунки, відкриті Казначейством України, також мають номер рахунку IBAN.

Як я дізнаюся про свої нові рахунки?

До 5 серпня ви отримаєте від банку інформацію про зміну рахунків за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів і вказівки в розрахункових документах. Новий рахунок можна буде побачити в «Приват24 для бізнесу». Виписки за діючими рахунками також будуть доступні в «Приват24 для бізнесу».

Як я зможу бачити виписки за діючими рахунками?

Усі виписки будут доступні через «Приват24 для бізнесу».

Що, якщо на моєму рахунку ФОП у старому форматі було налаштовано функцію «Автопідпис»?

Якщо для платежів у бюджет ви використовували функцію «Автопідпис», то вам необхідно в новому «Приват24 для бізнесу» переналаштувати «Автопідпис» і на рахунку в IBAN-форматі (меню «Налаштування підприємства – Автопідпис»). 

Приватбанк

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
12
z1
01.08.2019
"...та задля спрощення й здешевлення розрахунків з іншими країнами світу, зокрема з країнами Евросоюзу..." - это особенно необходимо бюджетным организациям, а бухгалтера-бюджетники просто без этого дышать не могли. Спасибо
Stavr
04.08.2019
Это ты еще бухгалтерией заниматься не пробовал. Там есть эксклюзивные курсы, "Е-звитнисть" называется, предлагают ежемесячный, ежеквартальный или годовой абонемент )))
Євгеній z1
01.08.2019
Всі міжбанківські платежі проходять через СЕП НБУ. Там все одно - бюджетна ваша організація чи ні. Нормальний єдиний підхід.
hrystik
01.08.2019
Казна теж буде нам повідомляти про нові рахунки. Чи казна тут ні при чому?А і ще одне. Чи буде оновлення до фіндокументів у звязку з новими 29-ти значними рахунками
EVGENIY hrystik
01.08.2019
Буде і казна переходити тільки не відомо точно коли!! І фіндокументи повинні оновити тільки теж не відомо коли! Як тільки оновлять буде новина на сайті!
Енгрібьорд
01.08.2019
Ощад нам вже лист з новим рахунком прислав. Оперативність.transparent_pxl.png
Енгрібьорд
01.08.2019
Доречі, хтось знає, що то за дві контрольні цифри в рахунку після UA? "ніпанятна"
!! Енгрібьорд
01.08.2019
Беремо цифри з п'ятої до двадцять дев'ятої позицій та дописуємо справа цифри 301000 (код України). Знаходимо остачу від ділення на 97. Від 98 віднімаємо остачу. Різниця й утворює дві контрольні цифри.
Колд !!
02.08.2019
transparent_pxl.png
Євгеній Енгрібьорд
01.08.2019
Грубо кажучи, те саме, що й 5-й символ в нинішніх рахунках
Бухгалтер
12.08.2019
IBAN-код...це навмисне так назвали?...щось знають,про бух облік в бюджетних установах....
Злиднєслужбовець
14.08.2019
Як вони вже дістали зі своїми змінами... з.п 3700 чистими! а пахаєш як кінь...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі