569 0

Як визначити збитки від АТО: що кажуть фіскали?

Фіскали зазначають, що чинними нормативно-правовими актами не встановлено окремого порядку визначення витрат у зв'язку із проведенням АТО на території Донецької та Луганської областей.

Водночас контролери нагадують, що визначення розміру збитків здійснюється відповідно до постанови КМУ від 22.01.1996 р. № 116 «Про затвердження Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей».

Так, розмір збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей визначається шляхом проведення незалежної оцінки відповідно до національних стандартів оцінки. У разі визначення розміру збитків, що призвели до завдання майнової шкоди державі, територіальній громаді або суб'єкту господарювання з державною (комунальною) часткою в статутному (складеному) капіталі, розмір збитків визначається відповідно до методики оцінки майна, затвердженої КМУ.

Крім того, відповідно до п. 140.3 ПКУ до витрат не включається сума фактичних втрат товарів, крім втрат у межах норм природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений КМУ або іншим органом, визначеним законодавством України.

Такі коментарі надані Міжрегіональним головним управлінням Міндоходів в листі від 07.10.2014 р. № 18208/10/28-10-06-2-11.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)