Нашi сайти:

Заповнюємо ТТН: нюанси від Мінінфраструктури

Мінінфраструктури роз'яснило окремі питання щодо заповнення товарно-транспортної накладної (далі — ТТН) під час здійснення перевезень вантажів автомобільними транспортними засобами.


В Міністерстві роз’яснили, що при перевезенні відповідно до укладеного договору вантажів, щодо яких вимоги про використання спеціалізованих форм ТТН відсутні, під час оформлення ТТН використовується форма, затверджена Правилами  перевезень вантажів автомобільним транспортом в України, в частині наявності та заповнення всіх визначених реквізитів. У передбачених Правилами випадках ТТН може бути доповнена додатковими записами.

ТТН є документом, який складається вантажовідправником для оформлення перевезень вантажів відповідно до укладеного договору і використовується для проведення остаточних розрахунків за надані послуги з перевезення вантажів. Оформлена ТТН має бути у водія транспортного засобу під час здійснення перевезень вантажів за договором перевезення.

Щодо кількості примірників ТТН у випадку, якщо вантажовідправник, вантажоодержувач і замовник перевезення є однією особою, а перевезення вантажу здійснюється на чужому автомобілі, а також у випадку доставки товару одним перевізником за різними адресами вантажоодержувача, зазначено наступне. Так в Міністерстві наполягають на виписуванні ТТН в кількості не менше чотирьох примірників та заповненні реквізиту «Пункт розвантаження» під час здійснення кожного відправлення відповідно до поданої заявки або за разовим договором.

Щодо оформлення ТТН у випадку, коли покупець самостійно забирає товар у постачальника, Мінсоцполітики зазначило наступне.

Так якщо покупець здійснює перевезення власними автомобільними транспортними засобами товару, право власності на який за договором уже перейшло до нього, водію покупця під час здійснення перевезень необхідно мати документи, визначені п. 2 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні (накладна, посвідчення на право керування ТЗ відповідної категорії, реєстраційний документ на ТЗ,  талон про проходження державного технічного огляду, страховий поліс,  дорожній лист з відмітками про проведення передрейсових медичного огляду водія та огляду технічного стану ТЗ).

Такі роз’яснення надало Мінінфраструктури в листі від 28.05.2014 р. № 5615/25/10-14.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі