Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.08.14
1775 0
Друкувати
Обране

Зарплати, стипендії та соцвиплати будуть перераховуватись на окремі рахунки фізосіб: зміни від НБУ

НБУ постановою від 18.08.2014 р. № 499 вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах.

Змінами встановлено, що банк для зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат відкриває фізичній особі окремий поточний рахунок у порядку, визначеному гл. 6 Інструкції, або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок.

Для відкриття окремого рахунку клієнт зобов'язаний у заяві про відкриття поточного рахунку (додаток 5) в рядку «Додаткова інформація» зазначити, що рахунок відкривається для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Для діючого поточного рахунку така інформація визначається в додатковому договорі до договору банківського рахунку.

Видаткові операції за окремим рахунком здійснюються в порядку, визначеному гл. 7 Інструкції.

Постанова № 499 набере чинності з дня офіційного опублікування. На день підготування замітки документ офіційно не опубліковано.

Крім цього НБУ в листі від 18.08.2014 р. № 25-110/45476 роз'яснив, що Постанова № 499 розроблена для дотримання та реалізації банками пп. 164.2.8 Податкового кодексу України щодо оподаткування пасивних доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки (крім заробітної виплати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат).

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі