Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.06.18
34124 3
Друкувати
Обране

Зміни у веденні касових операцій з 1 червня 2018 року

З 5 січня 2018 року – новий порядок ведення касових операцій. З цієї дати набрала чинності постанова Правління Нацбанку від 29.12.2017 р. № 148, якою затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Окремі норми наберуть чинності з 1 липня 2018 року, згідно постанови Правління Нацбанку від 24.05.2018 р. № 54 (чинна з 1 червня 2018 року).

 

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА ДІЇ СУБЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ:

1. Нові форми касових документів, затверджені Положенням №148, необхідно використовувати з 1 липня 2018 року.

Касові документи, які діяли до набрання чинності Положенням №148, суб'єкти господарювання мають право використовувати до 30 червня 2018 року включно.

2. До 30 червня 2018 року включно суб'єктам господарювання слід розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси з урахуванням норм Положення №148.

До 30 червня 2018 року включно с уб'єкти господарювання мають право користуватися лімітами каси, установленими та затвердженими до набрання чинності Постановою №148.

3. Змінилось визначення оприбуткування готівки (п. 11 Положення №148)

до 05.01.2018 05.01.2018 – 01.06.2018 з 01.06.2018
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК) Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Оприбуткуванням готівки в касах фізичних осібпідприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат(або книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій).

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осібпідприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

4. Граничні суми готівкових розрахунків

Граничні суми готівкових розрахунків

між суб'єктами господарювання (підприємства, ФОП) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами

10 000 гривень

між суб'єктами господарювання (підприємства, ФОП) та фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами

 

50 000 гривень

між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню

 

50 000 гривень

Як здійснювати платежі понад 50 тисяч гривень (п.6, 7 Положення №148):

1) переказ коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;
2) внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банк (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Наведені вище обмеження не стосуються (п.8 Положення №148):

1) розрахунків суб'єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами;
2) добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;
3) використання готівки, виданої на відрядження.

5. Чітко визначено необхідність КОРО (п.11 Положення №148):

до 05.01.2018 05.01.2018 – 01.06.2018 з 01.06.2018

Суб'єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для:

1. підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО;

2. здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії;

3. обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО

6. Розширено перелік документів – підтверджень оприбуткування готівки в касі (п. 29 розділу III Положення №148)

до 05.01.201805.01.2018 – 01.06.2018 з 01.06.2018

(п.3.7 Положення №637)

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку.

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування; 3) копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасаторазбирача;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів

Начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту головного управління ДФС у Черкаській області Владислав Юрійович Білоус

ck.sfs.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
z1
26.06.2018
Простите... Но уже накипело
1
Утро. Семеро гномов собираются на работу. Белоснежка провожает их у дверей.

1 гном: - До свидания, любимая Белоснежка. Ты такая красивая и так вкусно готовишь. Как бы я хотел и на ужин съесть такой же большой яблочный пирог.
2 гном: - Не скучай без нас, дорогая Белоснежка! У тебя такие умелые руки, сшей мне, пожалуйста, новый камзол и чудесную шапочку.
3 гном: - Доброго тебе дня, ласковая Белоснежка. Ты такая же прекрасная, как цветы на нашей клумбе, политые твоими заботливыми руками.
4 гном: - Не грусти без нас, милая Белоснежка. Вечером мы вернемся и с удовольствием послушаем твою новую песенку!

z1
26.06.2018
5 гном: - До скорой встречи, добрая Белоснежка. Как же я люблю после трудного дня лечь в заправленную тобой кроватку!
6 гном: - Теплого солнышка и ласкового ветерка тебе, Белоснежка. Мы теперь еще больше любим свой домик, который ты так аккуратно прибираешь каждый день.
7 гном (самый маленький): - А я люблю чай с малиной и земляничное варенье. Белоснежка (закрывая дверь): - ЗА-@-БА-ЛИ...Бухгалтер z1
28.03.2019
С чувством юмора всё в порядке!))Значит,не всё так плохо,как нам,бухгалтерам ,кажется)))......Пора партию бухгалтеров создавать.)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі