Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.09.15
7542 0
Друкувати
Обране

Бюджет-2016: соцстандарти і децентралізація в цифрах

З'явилися перші цифри головного фінансового кошторису країни. Експерти: пенсії ще переглянуть

Бюджет-2016, який 14 вересня Кабмін подав у Раду і в того ж дня відкликав на доопрацювання, судячи з усього, не буде щедрим для народу. Про це дізналася "Сегодня", у розпорядженні якої опинилися розрахунки Мінфіну (див. Інфографіку).

Так, зростання реального ВВП складе 2%, індекс споживчих цін (інфляція) – 12%, номінальний ВВП збільшиться до 2,262 трлн грн. Ці дані відповідають вимогам МВФ щодо виведення нашої економіки з кризи згідно помірним сценарієм розвитку.

Але анонсоване прем'єром Арсенієм Яценюком підвищення мінімальних зарплат, пенсій, держдопомоги з 1 вересня 2015 г. (опитані нами депутати підтверджують, що законопроект Кабміну про зміни до бюджету-2015 в частині зростання соцстандартів Рада незабаром прийме і соцстандарти піднімуть заднім числом, ближче до виборів 25 жовтня. – Авт.) може стати останнім на найближчі рік-півтора, адже в проекті бюджету на 2016 року ми бачимо з 1 січня ті ж цифри мінімальних зарплат і пенсій, що і в згаданому законопроекті, і наступне підвищення їх намічене аж на 1 грудня 2016.

Проте нас заспокоюють, що соцстандарти все ж можуть ще переглянути: віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко заявив, що пенсії і зарплати постараються підвищити в травні наступного року, а потім, як і намічено, – у грудні.

Зате в бюджеті заплановано перерозподіл доходів на користь місцевих бюджетів майже на 18% і збільшення на третину субвенцій (гроші з держбюджету – до місцевих) на держпрограми захисту населення. Найбільше додадуть на субсидії по компослуги (зростання на 76% порівняно з 2015 р., або на 18,58 млн грн).

Бюджет-2016: соцстандарти і децентралізація в цифрах

ЕКСПЕРТИ. Президент Украналітцентру Олександр Охріменко проект бюджету критикує: "Якщо коротко: все залишається по-старому, як було і в цьому році, і десять років тому. Розмови про розширення економічної самостійності регіонів, про те, що їм будуть більше залишати доходів, поки виглядає, як фікція. Згідно з проектом бюджету 2016, загальна сума доходів усіх місцевих бюджетів запланована на рівні 325 млрд грн. При цьому безпосередньо доходи місцевих бюджетів складуть всього 118 млрд грн, решта – дотації та субвенції з держбюджету. Виходить, що тільки 36% доходу місцевих бюджетів складуть безпосередньо доходи, отримані ними у своїх регіонах, решта – це гроші з Києва. А чим менше реальних грошей отримують місцеві бюджети, тим простіше ними керувати, тим більш слухняні регіони".

А керівник секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський вважає, що макропоказники, зазначені в держбюджеті-2016, є оптимістичними: "Навряд чи зростання економіки складе в майбутньому році 2%, швидше за все – 0,5-1%. Це означає, що Україна досягла дна і тільки виходить з кризи".

Що стосується зростання соцстандартів-2016, то Забловський впевнений, що підвищення мінімалки ще буде переглянуте, оскільки перший варіант держбюджету на майбутній рік був розрахований на старій податковій базі: "Найімовірніше, підвищення мінімалки буде три рази: у січні, травні та грудні. А якщо збір податків буде вище прогнозованого, то ще одне підвищення соцвиплат можна чекати у вересні-2016".

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі