Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.05.24
3567 7
Друкувати
Обране

Бюджету бракує грошей на оборону: уряд працює над підвищенням податків

Через збільшення фінансування на військові потреби в уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість

Про це повідомляє видання Forbes Ukraine з посиланням на співрозмовників в уряді та Верховній Раді.

Так, міністр фінансів Сергій Марченко оцінив бюджетний розрив через військові видатки у 5 млрд доларів або 200 млрд грн. Разом з тим, інші співрозмовники видання оцінюють потреби бюджету в 400-500 млрд грн.

"Військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%, кажуть троє депутатів Ради. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів, стверджують двоє депутатів з фінансового-економічного блоку", - пише видання.

Водночас, про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії. Ймовірне підвищення – на 2–3%.

"Зміни не є фінальними, дискусія щодо них ще триває", - зазначає Forbes.

За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1% дасть близько 40 млрд грн додаткових річних доходів. У разі підвищення ПДВ на 2-3% доходи до бюджету можуть зрости на 70–120 млрд грн.

До Ради відповідний законопроєкт може потрапити наприкінці червня – початку липня. Якщо документ ухвалять швидко, то оновлені ставки запрацюють не раніше вересня.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
натли
24.05.2024
хай би менше дерибанили.купа мільйонних траншів.
а так люди зі своїх мізерів будуть платити.
що має статися,щоб розвернути нашу країну на всі 100 навіть не знаю.
NeProzorro натли
24.05.2024
Дивно чому не вистачає.
Адже у нас в бюджеті все так прозорого. Закупівлі проходять, купа всякого оприлюднюється, ДАСУ моніторять; за одну господарську операцію операцію треба подавати до 10 різних звітів, форм, таблиць, інформацій.
Ірина NeProzorro
24.05.2024
І не кажіть.Кожна копієчка підрахована, кожна гривночка під чітким наглядом. Що ж таке?
Мабуть мало звітів. Недостатньо прозоро.
вввввввввв
24.05.2024
А чого не хватає, відповідь очевидна?? Люди і так виживають як можуть...а зарплати??? Таке враження хоть в десять разів підвищують і все одно скажуть "НЕХВАТАЄ"
Світлана
24.05.2024
Хай краще наведуть порядок з неоформленими працівниками (особливо у ФОПів), нелегальним продажем тютюнових та алкогольних виробів, та й буде наповнення бюджету!!! і значно більше, ніж від підвищення ВЗ до 5%!!!!!! А то виходить прості люди отримують копійки, а будуть отримувати ще менше, а тіньовий бізнес процвітає!!!!!!!! Абсурд!!!!!!
натли Світлана
24.05.2024
плюс штрафи за водіння як хто хоче,так і їде.незнаю як де,а у нас би поставити камери на світлофорах і на одних штрафах за проїзд на червоне світло можна поповнити бюджет на всі 100.
Оля натли
24.05.2024
Яйця по 17
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі