Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.08.15
4486 0
Друкувати
Обране

ДКСУ, щодо використання залишку коштів місцевих бюджетів, який утворився станом на 01.01.2015 від надходжень єдиного податку

Державна казначейська служба України у своєму листі № 14-09/655-20413 від 05.08.2015 повідомила наступне.

У зв'язку із змінами бюджетного законодавства, єдиний та екологічний податки з 01.01.2015 підлягають зарахуванню до загального фонду місцевих бюджетів. Враховуючи, що доходи загального фонду не мають цільового спрямування, коло напрямків використання єдиного та екологічного податків значно розширено.

Витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс), якщо Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше (частина четверта статті 23 Кодексу).

Оскільки залишок коштів, що утворився по спеціальному фонду на початок 2015 року, склався за результатами роботи за минулий рік, то він в першу чергу повинен бути спрямований на погашення кредиторської заборгованості за відповідними видатками спеціального фонду. Якщо залишок коштів є більшим, ніж обсяг кредиторської заборгованості, він може бути спрямований на видатки спеціального фонду з метою реалізації невиконаних завдань програми з природоохоронних заходів (за рахунок залишків коштів екологічного податку) чи здійснення витрат бюджету розвитку (за рахунок залишків коштів єдиного податку) шляхом внесення відповідних змін до бюджету з урахуванням норм частини другої статті 72 Кодексу.

У разі відсутності потреби у спрямуванні коштів за цільовим призначенням, їх залишки відповідно до частини другої статті 57 Кодексу, перераховуються до загального фонду місцевого бюджету і використовуються відповідно до рішень місцевої ради.

Нагадаємо, таку саму думку висловлював і Мінфін у своєму листі від 30.03.2015 р. N 31-05230-12-10/11009

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі