Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.04.24
14327 8
Друкувати
Обране

До Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань внесено зміни (зміни діють з 03.05.2024)

Мінфін вніс зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309. Відповідний наказ від 08.04.2024№ 185 оприлюднено на сайті Мінфіну.

Що саме змінено?

1. Порядок доповнили нормою щодо реєстрації бюджетних зобов’язань у разі закупівлі товарів шляхом використання електронного каталогу.

Зокрема, передбачено, що за умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким здійснюється закупівля товарів з урахуванням особливостей, визначених законодавством у сфері закупівель, шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару, розпорядник бюджетних коштів повинен подати до органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань протягом 7 робочих днів:

  • з дати взяття бюджетного зобов’язання
  • або з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

2. Підкориговано п. 2.2. Порядку. Тепер у ньому зазначено, що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання.

Це ж саме стосується Реєстру фінансових зобов’язань (п. 2.4 Порядку). Його слід подавати до Казначейства протягом 7 робочих днів з дати прийняття до виконання бюджетного фінансового зобов’язання в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та бюджетного фінансового зобов’язання.

3. Уточнено, що якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з порушенням бюджетного законодавства розпорядниками бюджетних коштів, то органи Казначейства застосовують заходи впливу, передбачені пп. 1, 2 ч. 1 ст. 117 БКУ, а саме:

  • попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з  вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та/або
  • зупинення операцій з бюджетними коштами.

4. П. 2.10 Порядку доповнено новою нормою: якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з відсутністю документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства:

  • надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації та
  • повертають Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов’язань і підтвердні документи.

5. Також внесено зміни до Порядків заповнення:

  • Реєстру бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 1);
  • Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 2).

Наказ № 185  опубліковано Офіційний вісник України, 2024, N 40 (03.05.2024)

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Лера
30.04.2024
Що значить - що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа - ? Хтось може розтлумачити про паперову форму?
Катерина Лера
20.05.2024
Це якщо Ви юридчні зобов'язання будуте везти наручно в казначейство.Юридичні в двух екземплярах і на флешці має буот записано.Через СДО все залишаєьбся без змін.Є 7 днів для реєстрації таких зобов'язань в казні
NeProzorro
30.04.2024
А чому було не продовжити терміни реєстрації? Зважаючи на військовий стан, тривоги, відключення електроенергії, проблеми зі звязком.
Чому не зробити замість 7 днів хоча ю 15 днів ?
Ольга
02.05.2024
А коли будуть оновлення до РМ?
Інна
07.05.2024
Я так розумію, що зміни не стосуються реєстрації зобов'язань в електронній формі через СДО?
Галина
07.05.2024
Я нічого не зрозуміла 🙈
EVGENIY
07.05.2024
У додатках 1 і 2 до цього Порядку:
слово «(ТПКВКМБ)» виключити;
ось головне що треба зрозуміти )))
таня
08.05.2024
раніше закупівлю за електронним каталогом можна було здійснити лише при затвердженому кошторисі, бо термін реєстрації був 7 днів псля підписання догвору, зараз можна цю закупівлю здійснити до затвердження кошторису.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі