До Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань внесено зміни (зміни діють з 03.05.2024)
Що саме змінено?
1. Порядок доповнили нормою щодо реєстрації бюджетних зобов’язань у разі закупівлі товарів шляхом використання електронного каталогу.
Зокрема, передбачено, що за умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким здійснюється закупівля товарів з урахуванням особливостей, визначених законодавством у сфері закупівель, шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару, розпорядник бюджетних коштів повинен подати до органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань протягом 7 робочих днів:
- з дати взяття бюджетного зобов’язання
- або з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).
2. Підкориговано п. 2.2. Порядку. Тепер у ньому зазначено, що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання.
Це ж саме стосується Реєстру фінансових зобов’язань (п. 2.4 Порядку). Його слід подавати до Казначейства протягом 7 робочих днів з дати прийняття до виконання бюджетного фінансового зобов’язання в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та бюджетного фінансового зобов’язання.
3. Уточнено, що якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з порушенням бюджетного законодавства розпорядниками бюджетних коштів, то органи Казначейства застосовують заходи впливу, передбачені пп. 1, 2 ч. 1 ст. 117 БКУ, а саме:
- попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та/або
- зупинення операцій з бюджетними коштами.
4. П. 2.10 Порядку доповнено новою нормою: якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з відсутністю документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства:
- надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації та
- повертають Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов’язань і підтвердні документи.
5. Також внесено зміни до Порядків заповнення:
- Реєстру бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 1);
- Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 2).
Наказ № 185 опубліковано Офіційний вісник України, 2024, N 40 (03.05.2024)