Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1883 0
Друкувати
Обране

Екологічний податок пропонують знову направляти до спеціального фонду

Законопроект №2830 спрямований на відновлення дії окремих норм бюджетного законодавства для забезпечення спрямування надходжень від екологічного податку до спеціального фонду державного та місцевих бюджетів, зокрема, до відповідних фондів охорони навколишнього природного середовища згідно з чинним природоохоронним законодавством.


Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, документом передбачається внести зміни до ряду статей Бюджетного кодексу України, які забезпечать формування спеціальних фондів для реалізації заходів з охорони довкілля.

Законопроектом передбачено розширення переліку природоохоронних заходів, які можуть фінансуватися за рахунок видатків спеціального фонду державного бюджету, а також зі спеціальних фондів місцевих бюджетів, як це передбачено Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Комітет підтримує запропоновані у законопроекті зміни до Бюджетного кодексу України:

  • відновлення функціонування Державного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища як спеціальних фондів у складі державного та місцевих бюджетів;
  • надходження коштів екологічного податку до зазначених спеціальних Державного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища і використання їх виключно на природоохоронні заходи.

Під час обговорення члени Комітету наголосили, зокрема, що законами від 28.12.2014 р. № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних  відносин», № 72 –VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» та № 71—VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» фактично ліквідовано Державний та місцевий фонди охорони навколишнього природного середовища як спеціальні фонди, які наповнювались, передусім, коштами від сплати екологічного податку. Починаючи з 2015 р., кошти від сплати екологічного податку зараховуються не до спеціальних фондів відповідних бюджетів, а до загальних фондів. При цьому напрями використання цих коштів практично не обмежені. Це, на думку членів Комітету, загрожує руйнацією економічного механізму охорони навколишнього природного середовища.

http://iportal.rada.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд